بهترین مواد غذایی حاوی آهن و منیزیم

نگاهی بر مواد غذایی حاوی منیزیم و آهن

مواد غذایی حاوی منیزیم و آهن از جمله مفید ترین موادی هستند که در بخش های مختلف بدن، تاثیرات مفیدی از خود بر جای می گذارند. مواد غذایی حاوی منیزیم و آهن  اگر به میزان کافی مورد استفاده قرار نگیرند، بدن نه می تواند انرژی کافی تولید کند و نه می تواند پیام های عصبی را به بخش های مختلف برساند. در حقیقت مواد غذایی حاوی منیزیم و آهن جزو پرسود ترین غذاها برای سلامتی بدن انسان هستند. منیزیم و آهن که از واجبات در سلامتی انسان هستند، در بسیاری از غذاها وجود دارند که با خوردن آن ها حجم زیادی از این دو ماده مهم وارد بدن می شود و بدن بی نیاز از منبع دیگر این دو ماده در داروهای شیمیایی خواهد شد. در ادامه با انواع مواد غذایی حاوی منیزیم و آهن بیشتر آشنا خواهیم شد.

 

آهن و منیزیم - همیار سلامت

 

شکلات تلخ: بر خلاف شکلات های شیرین که به دلیل قند فراوان، برای سلامتی افراد ممکن است خطراتی را در پی داشته باشد. اما شکلات تلخ جزو مواد غذایی حاوی منیزیم و آهن محسوب می شود. شکلات تلخ برای بسیاری از عضوهای حیاتی بدن از جمله قلب و مغز بسیار مفید است.

 

موز: از بین میوه های متنوعی که در کشور تولید می شوند، تمام آن ها به دلیل دارا بودن فیبر فواید بسیاری را برای بدن ما به ارمغان خواهند آورد. اما برخی از آن ها مواد معدنی خاصی را نیز به بدن ما وارد خواهند کرد. موز یکی از مهم ترین مواد غذایی حاوی منیزیم و آهن است. میزان منیزیم موجود در موز برای هر فرد کافی است.

 

اسفناج: سبزیجات اگر به میزان کافی مورد استفاده قرار بگیرند، می توانند از مبتلا شدن به بسیاری از امراض پیشگیری کنند. اسفناج که جزو بهترین سبزیجات محسوب می شود، منبع غنی آهن محسوب می شود. این سبزی شگفت انگیز در بین مواد غذایی حاوی منیزیم و آهن قرار می گیرد. با مصرف اسفناج می توانید کودکانتان را از مشکل فقر آهن نجات دهید.

 

آهن و منیزیم - همیار سلامت

 

 

شیر: نوشیدن لبنیات و در راس آن ها شیر تازه، گویا بدن را بیمه می کنند. مواد غذایی حاوی منیزیم و آهن که شیر هم جزو آن ها است، باعث می شوند تا کلسیم شیر هم در بیشترین میزان جذب استخوان ها شود و آن ها را از شکستگی و در رفتگی مصون بدارد.

شیر موز کامل ترین مواد غذایی حاوی منیزیم و آهن است. هم منیزیم موز را دارد و هم کلسیم و منیزیم شیر. البته طبق نظر پزشکان شیر بهتر است به صورت خالص مصرف شود و شیرهای طعم دار کمتر مورد استفاده قرار بگیرند. مثلا به جای خریدن خوراکی های مضر، می توانید یک لیوان شیر در کنار یک موز را به عنوان میان وعده برای فرزندانتان آماده کنید و حتی کل خانواده از آن مصرف کنید.

 

لوبیا: در بین انواع خوراکی های سالم، همیشه نام حبوبات وجود دارند و جزو مهم ترین خوراکی های سالم محیوب می شوند. لوبیا جزو مواد غذایی حاوی منیزیم و آهن نیز قرار می گیرد. لوبیا علاوه بر منیزیم و آهن، منبع غنی پروتئین و جایگزین خوبی برای گوشت ها هم هست.

 

میخک: تعجب نکنید درست است. میخک هم جزو مواد غذایی حاوی منیزیم و آهن می باشد. این ماده می تواند حتی در بهبود مشکلات ذهنی از جمله اختلالات حافظه نقش بسزایی از خود به جای بگذارد. برای مصرف آن می توانید از شکل خام آن در سبد غذایی خانواده بگنجانید. خوردن آن همراه با برخی مواد مانند ریختن آن بر روی برنج می تواند طعم خوشایندی را برای اغلب افراد به وجود آورد.

 

کنجد: این دانه ی مفید در واقع فوق العاده ترین دانه می باشد. نام کنجد در صدر مواد غذایی حاوی منیزیم و آهن قرار می گیرند. خیلی از کسانی که حتی مشکلات جنسی هم دارند، به سراغ استفاده از این دانه ها می روند و تاثیرات آن را هم مشاهده خواهند کرد.
دانه کنجد و همچنین روغن آن، به عنوان مواد غذایی حاوی منیزیم و آهن می توانند سهم بزرگی در رژیم غذایی ما داشته باشند. علاوه بر وعده شام و ناهار که درون غذاهای ما می تواند قرار بگیرد، در وعده ی صبحانه هم در کنار مواد مفیدی همچون شیر و جو می تواند نیروی فوق العاده ای را برای آغاز نمودن یک روز عالی برای ما فراهم نماید.

 

آهن و منیزیم - همیار سلامت

 

بامیه: ماده ی فوق العاده مفیدی است که اگر چه ممکن است دلخواه ذائقه ی خیلی از جوانان نباشد، اما اگر در سبد غذایی روزانه قرار بگیرد، به عنوان مواد غذایی حاوی منیزیم و آهن اثرات فوق العاده ای را بر سلامتی بدن ما بر جای خواهد گذاشت.

 

فلفل دلمه ای: به جرات می توان آن را یکی از پرسود ترین صیفی جات در نظر گرفت. در عین حال که به دلیل داشتن کپسایسین می تواند برای افرادی که رژیم غذایی لاغری دارند استفاده ی زیادی داشته باشد، یکی از مهم ترین مواد غذایی حاوی این مواد نیز محسوب می شود.

 

گردو: اغلب آجیل ها و مغزها دارای طعم خوشایندی هستند و در بین اقشار مختلف جامعه، از استقبال خوبی برخوردار هستند. گردو علاوه بر آنکه می تواند یک میان وعده ی خوش طعم باشد، فواید زیادی را هم می تواند برای ما داشته باشد. در بین مواد غذایی حاوی این مواد قرار گرفته و می تواند حتی به عنوان یک ماده مهم در سالادها هم استفاده شود.

 

چغندر: در واقع این ماده غذایی، یک ریشه پرفایده است. کسانی که از مشکلات فشار خون و یا قند خون رنج می برند، به راحتی می توانند آن را در رژیم غذایی خود بگنجانند.

 

سیر: فواید آن در تمام آزمایش های مختلف ثابت شده است و بسیاری از متخصصان نیز به آن اذعان داشته اند. سیر را بهتر است در غذا به عنوان مواد غذایی حاوی منیزیم و آهن استفاده کنید. در برخی مقاله آمده است که این گیاه می تواند تعداد بیشماری از بیماری ها بهبود بخشد و سهم زیادی را در سلامتی افراد ایفا کند. استفاده از آن به شکل های دیگر، می تواند از خواص آن بکاهد.

 

امتیاز مطلب post

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.