اجاره دستگاه سی پپ و بای پپ

امروزه تجهیز کردن محل سکونت و منزل به دستگاه های پزشکی به یکی از نیازهای بسیاری از افراد تبدیل شده است. به دلیل داشتن آرامش، دردسترس بودن بیمار و دلایل مختلف، بسیاری از افراد نیازمند بهره گیری از خدمات پزشکی در منزل هستند. همیار سلامت با رویکرد ارائه خدمات پزشکی و اجاره دستگاه های مورد نیاز بیماران مانند اجاره دستگاه بای پپ و اجاره دستگاه سی پپ، مبادرت به خدمت‌رسانی به بیماران در این زمینه نموده است.

خدمات همیار سلامت، در قالب اعزام افراد متخصص در زمینه پزشکی و پرستاری بوده و هم در زمینه اجاره دستگاه های مورد نیاز و تجهیزات ضروری است. ما با اعزام نیروهای پرستار، پزشک، پرستار سالمند، تزریقات در منزل، سرم تراپی و… در کنار شما خواهیم بود.
در کنار خدمات نامبرده، دستگاه های اکسیژن ساز، دستگاه ها و تجهیزات مانیتورینگ در منزل، کپسول اکسیژن ، تشک مواج و دیگر ملزومات به شما عزیزان اجاره داده خواهد شد.

قیمت اجاره دستگاه های بای پپ و سی پپ در تهران و کرج

دستگاه بای پپ (bipap) و سی پپ (cpap) از تجهیزات کاربردی پزشکی هستند که به کمک بیماران تنفسی می‌آیند. افرادی که دچار وقفه تنفسی در خواب و یا آپنه خواب هستند با یاری این دستگاهها قادر خواهند بود خوابی آرام در کنار تنفس نرمال و عادی را تجربه نمایند. هر دو دستگاه، هوای فشرده شده را توسط لوله هایی به ماسک مخصوص منتقل می کنند. بیمار توسط ماسک هوا را تنفس کرده و گرفتگی و انسداد مسیرهای تنفسی و عضلات گلو برطرف می گردد. در این مرکز خدمات اجاره دستگاه های بای پپ و سی پپ در تهران و کرج انجام می پذیرد. جهت اطلاع از قیمت اجاره دستگاه بای پپ و سی پپ با ما در تماس باشید.

 

تماس فوری با کارشناسان

مدیریت : 02632534658
دفتر کرج : 02632239002
دفتر تهران : 02126324158

 

اجاره دستگاه سی پپ و بای پپ در تهران و کرج

 

 

تفاوت دستگاه های بای پپ و سی پپ

در مطالب بالا و با مطالعه عملکرد این دو دستگاه متوجه تفاوت های این دو دستگاه تا حد زیادی شدید. تفاوت دستگاه بای پپ و سی پپ این است که دستگاه سی پپ یک مقدار فشار هوای مثبت و ثابتی را ایجاد کرده که فرد بیمار را در عمل دم یاری می نماید و در زمان بازدم، این فشار همچنان ثابت است. ممکن است این فشار برای بیمار ناراحت کننده باشد.

اما دستگاه بای پپ به دلیل اینکه قادر است دو سطح فشار متفاوت را ایجاد نماید، در زمان بازدم نیز به کمک شخص بیمار می آید. این گونه که با کم کردن فشار در زمان بازدم، بیمار احساس راحتی بیشتری می کند. همچنین دستگاه بای پپ قادر است که مقدار و تعداد تنفس شخص بیمار را در دقیقه تنظیم نماید و اگر تنفس از این حد کمتر شد، با ایجاد کردن فشار هوا، بیمار را وادار می کند که تنفس داشته باشد.

 

فرایند کاری دستگاه های بای پپ و سی پپ

در ابتدا به معرفی و فرآیند دستگاه سی پپ می پردازیم. دستگاه سی پپ (CPAP: Continuous Positive Air Pressue) از دستگاههای رایجی است که به منظور درمان به صورت غیر تهاجمی برای مبتلایان به بیماری آپنه تنفسی در نظر گرفته شده است. این دستگاه فشار هوایی را به صورت مثبت برای بازگشایی راه تنفس بیمار ایجاد می نماید که در بیشتر مواقع در محدوده ۴ تا ۲۵ سانتی متر آب قرار می گیرد.
دستگاه سی پپ توانایی این را دارد که مقدار فشار هوا در مجاری تنفسی را افزایش داده و به بیمار در عمل دم کمک نماید. باید بدانید که این دستگاه از هوای محیط استفاده می کند و تولید اکسیژن می نماید پس دقت داشته باشید که با دستگاه اکسیژن ساز تفاوت دارد. این هوا در مسیر فشرده سازی خود، از رطوبت ساز عبور می‌کند تا هوایی خشک وارد سیستم تنفسی بیمار نگردد. اجزای دستگاه سی پپ به شرح زیر است:
• کمپرسور هوا و تنظیمات دستگاه
• رطوبت ساز و گرم کن که هوایی گرم و مرطوب را به بیمار منتقل می کند.
• لوله های رابط که هوا را از قسمت کمپرسور به سمت بیمار هدایت می‌کند.
• ماسک تنفسی یا نازل بینی

پارامترهای دستگاه سی پپ بنابر نتایج تست خواب تنظیم میشود. در این دستگاه، پارامتر ها پس از تنظیم کردن ثابت می ماند و بر اساس وضعیت بالینی بیمار بازنگری و تنظیم مجدد می گردد. اگر بنا بر هر دلیلی وضعیت بیمار تغییر نماید و نیاز به این باشد که فشار بالا یا پایین رود، تنظیمات دستگاه تغییری نخواهد کرد. برای رفع این مشکل می ‌توان از دستگاه تیپ اتوماتیک استفاده نمود.
دستگاه سی پپ اتوماتیک به طور خودکار برمبنای فشار هوایی که بیمار در آن لحظه به آن نیاز دارد، تنظیم می گردد.

فشار دمی که برای بیمار مناسب است، با تغییرات وزن بدن و سبک زندگی دستخوش تغییر است. همچنین با جابجایی و ساعات مختلف شبانه روز، بیمار نیازمند افزایش و یا کاهش فشار دمی است. بسیاری از بیماران در طول شب یا صبح دارای الگوهای تنفسی ثابت نیستند یا احتمال دارد بیمار دچار آلرژی و سرماخوردگی گردد. در این موارد است که فشار دمی دستخوش تغییر شده و فشار به طور مجدد تنظیم می گردد. این مزیت دستگاه های اتوماتیک نسبت به انواع معمولی است و همچنین زحمت تنظیم چند باره دستگاه وجود ندارد. به منظور اجاره دستگاه سی پپ در تهران و کرج و آگاهی از هزینه اجاره دستگاه های بای پپ و سی پپ با کارشناسان ما در تماس باشید.

به منظور حفظ سلامتی بیماران عزیز خود جهت اجاره دستگاه های بای پپ و سی پپ توانید بر روی سلامت پویا حساب ویژه‌ای باز کنید. ما با اجاره این دستگاه ها شما را از مراجعه به مراکز درمانی بی نیاز کرده و در محیط آرام منزل روند بهبودی بیمار شما می گردد. همچنین در این مرکز خدمات اجاره اکسیژن ساز، ویزیت پزشک در منزل، اجاره تشک مواج، اجاره تجهیزات مانیتورینگ در منزل، اجاره کپسول اکسیژن، انجام نوار قلب در منزل، پانسمان و تزریقات در منزل و… با دقت و حس مسئولیت بالا انجام میشود. سلامتی شما آرزوی همیشگی ماست.

 

تماس فوری با کارشناسان

مدیریت : 02632534658
دفتر کرج : 02632239002
دفتر تهران : 02126324158

4/5 - (12 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.