پرستار سالمند در منزل کرج و تهران

پرستار سالمند در منزل

مراقبت از سالمند در منزل

از مشخصات اصلی دوره‌ سالمندی این است که غالبا فرد به دلیل افزایش سن قادر به انجام کارهای شخصی و روزمره خود نیست. دوره سالمندی از ۶۵ سالگی آغاز می‌ شود. با توجه به رشد روز افزون جمعیت سالمندان ایران و همچنین جهان، کمبود خدمات ویژه سلامتی سالمندان محسوس است. همچنین با توجه به مشغله‌ های کاری و کاهش وقت خالی اکثر افراد، امکان مراقبت صحیح از سالمندان برای اکثر خانواده ‌ها مقدور نیست. در این شرایط پیدا کردن یک فرد با صلاحیت برای نگهداری از سالمند به یکی از دغدغه ‌های اصلی این خانواده ‌ها تبدیل شده است. پرستار سالمند باید ضمن برخورداری از تحصیلات آکادمیک، از تجربه کافی برای ارائه خدمات مراقبتی و درمانی به سالمندان، برخوردار باشد. به دلیل کاهش توانایی ‌های سالمندان، لازم است با آنها به درستی رفتار شود و از هرگونه رفتاری که منجر به خدشه دار شدن شخصیت و شان آنها می شود، خودداری شود. در این مقاله اطلاعات جامع در مورد پرستاری سالمند در منزل، شرایط آن، مزایا استخدام پرستار سالمند در منزل، هزینه ها و… در اختیار شما قرار می گیرد.

 

تماس فوری با کارشناسان

مدیریت : 02632534658

دفتر کرج : 02632239002

دفتر تهران : 02126324158

 

پرستار سالمند

پرستار سالمند یک فرد با تجربه و دارای تحصیلات مرتبط در زمینه پرستاری یا بهیاری است که خدماتی مانند خدمات درمانی، خدمات مراقبتی و نگهداری از سالمند را بر عهده دارد.

پرستاری سالمندان

پرستاری سالمندان ( Geriatric nursing) یک تخصص در پرستاری است که به ارائه خدمات پرستاری به سالمندان پیر می‌پردازد. عموماً سالمندی به بازه سنی بالای ۶۵ سال اطلاق می‌شود. این دوره جنبه ‌های مثبت و منفی زیادی دارد. امروزه در همه کشورها از جمله در ایران، موضوع مراقبت از سالمندان به دلیل افزایش جمعیت سالمندی بیش از پیش اهمیت پیدا کرده است.

 

افراد نیازمند مراقب سالمند در منزل

با بالا رفتن سن، توانایی ‌های جسمی و حرکتی افراد کاهش پیدا می‌کند بنابراین سالمندان جهت رفع نیاز های روزانه خود نیاز به کمک پیدا می کنند. یکی از گزینه ‌های پیش روی خانواده ‌ها برای رفع این مشکل، استخدام پرستار سالمند است. پرستار سالمند شخصی است که وظیفه نگهداری و مراقبت بهداشتی و درمانی از سالمند را به عهده می گیرد. سالمندان نیازمند به پرستار را می‌توان به سه دسته کلی تقسیم کرد:

1. سالمندانی که از عهده انجام کارهای شخصی خود بر می آیند و تنها نیاز به یک همراه برای گفتگو دارند.

2. افراد سالمندی که علی رغم سلامتی کامل، به علت کهولت سن، توانایی انجام کارهای شخصی خود را ندارند.

3. سالمندانی که از یک بیماری حاد یا مزمن رنج می برند. به عنوان مثال سالمندانی که به آلزایمر یا MS مبتلا هستند یا بیمارانی که به دلایل مختلفی مانند سکته یا تصادف دچار محدودیت حرکتی شدید شده اند و قادر به حرکت نمی باشند.

 

وظایف پرستار سالمند در رابطه با این نوع سالمندان، شامل پیگیری وضعیت درمانی بیمار، حفاظت از بیمار و ارائه گزارشات منظم به پزشک و خانواده سالمند، است. همچنین ممکن است پزشک این بیماران تشخیص دهد که سالمند نیاز به نتایج آزمایش ‌های خاصی دارد که در صورت تجویز، این خدمات آزمایشی، در منزل و بدون نیاز به حضور بیمار در آزمایشگاه، انجام می شوند. تزریقات نیز از جمله خدمات رایجی است که توسط پرستار به این سالمندان ارائه می شود.

 

ویژگی های پرستار سالمند در منزل

یک پرستار سالمند در وهله اول، باید تحصیل کرده باشد و دارای مدرک پرستاری یا بهیاری و.. باشد تا بتواند به صورت علمی و مطابق متد های روز دنیا، از عهده مراقبت از یک سالمند برآید. این ویژگی از اهمیت بالایی برخوردار است زیرا از هم از وقوع اشتباهات پزشکی جلوگیری می‌کند و هم در شرایط بحرانی، امکان کنترل بهترشرایط را فراهم می کند.

همچنین یک پرستار سالمند باید از سطح بالایی از آمادگی جسمی برخوردار باشد چون در اکثر موارد نگهداری از سالمند در منزل، شامل فعالیت‌ های جسمی مانند استحمام، جابجایی و… است. بنابراین هنگام انتخاب پرستار در منزل به دنبال فردی باشید که دارای آمادگی جسمانی خوبی باشد تا بتواند وظایف خود را به خوبی انجام دهد.

مورد بعد، دارا بودن آمادگی ذهنی و روحیه قوی برای مواجه با شرایط خاص است. به دلیل اینکه اغلب سالمندان دارای یک یا چند بیماری هستند یا دچار معلولیت جسمی یا ذهنی هستند، پرستاری از این افراد، نیاز به داشتن یک روحیه‌ قوی و آمادگی ذهنی دارد. یک پرستار سالمند باید بتواند در این مواق روحیه خود را حفظ کند تا بتواند به خوبی بر شرایط کنترل داشته باشد. همچنین برخورداری از این ویژگی به سالمند نیز کمک می‌کند تا بتواند بهتر در برابر مشکلات و ناتوانی ‌های خود مقاومت کند.

معتبر بودن پرستار انتخابی نیز یک ویژگی مهم است که نباید از آن غافل شد. پرستار نگهداری از سالمند در منزل، به ‌طور معمول به جنبه های مختلفی از زندگی شما دسترسی دارند، مهم تر از این مورد، یک پرستار منزل فردی است که ساعات زیادی با عزیزان شما تنها است‌ به همین دلایل معتبر بودن و اطمینان از سلامت آنها، یک مسئله‌ بسیار مهم است. برای کسب اطمینان از موارد فوق، بهترین توصیه مراجعه به یک مرکز ارائه خدمات پرستاری در منزل معتبر مانند مرکز همیار سلامت است. این مرکز پیش از شما، تمام ویژگی ‌های یک پرستار خوب را بررسی و گزینه ‌هایی مطمئن و مورد اعتمادی را برای ارائه خدمات پرستاری به شما انتخاب کرده است.

 

تماس فوری با کارشناسان

 

 

پرستار سالمند (1) - همیار سلامت

 

پرستار سالمند در خانه چه وظایفی دارد؟

وظایف یک پرستار سالمند بر اساس شرایط و نیاز های بیمار تعیین می گردد. این وظایف در حالت معمول عبارت اند از:

• ارتقا کیفیت زندگی سالمند

مهم ترین مزیت حضور یک پرستار سالمند، ایجاد حس اطمینان و امید به بهبودی در سالمندان است. دادن داروهای سالمند در زمان های دقیق و مراقبت از او در شرایط مختلف تاثیر زیادی در کیفیت زندگی سالمند دارد. همچنین انجام مراقبت های ویژه در این گروه سنی مانند کمک‌های اولیه، گرفتن فشار خون، تزریقات، تزریق سرم و … بسیار با اهمیت است.

• کمک به جابجایی و تحرک سالمند

بسیاری از سالمندان به دلیل افزایش سن و همچنین ابتلا به بیماری‌ های مختلف، دچار انواع محدودیت های حرکتی و فیزیکی هستند و توانایی جابه‌جا شدن و انجام فعالیت های شخصی خود را ندارند. از جمله وظایف پرستاران سالمندان، کمک به انجام کارهایی مانند راه رفتن، تعویض لباس، خوردن، خوابیدن و … است. همچنین در صورت وجود محدودیت های حرکتی شدید، در کنار پرستار سالمند در منزل، می توان از خدمات فیزیوتراپیست ها در منزل استفاده نمود.

• انجام امور بهداشتی سالمند

حضور یک پرستار دلسوز و صبور در کنار سالمندان که اغلب در انجام کارهای شخصی خود نیاز به کمک دارند، باعث تسهیل در انجام فعالیت ‌هایی مانند عوض کردن لباس ‌های کثیف، تعویض پوشک، استحمام و کمک برای اجابت مزاج شده و تاثیر زیادی در افزایش سلامتی سالمندان دارد.

• پیگیری وضعیت درمانی سالمند

وضعیت درمانی سالمند همواره باید توسط پرستار سالمند در منزل پیگیری شود و در صورت بروز شرایط خاص پرستار می‌تواند با مشورت خانواده سالمند، با پزشک او تماس حاصل کرده و با ارائه گزارش به او از مشاوره پزشکی نیز بهره بگیرد. حضور یک پرستار و پزشک در کنار سالمند، باعث قوت قلب اعضای خانواده سالمند شده و خیال آنها از بابت بررسی وضعیت او به طور کامل راحت می شود. این مورد به خصوص برای سالمندانی حائز اهمیت است که به تازگی یک عمل جراحی انجام داده و از بیمارستان مرخص شده‌اند و نیاز به پیگیری مداوم دارند.

• غذا دادن به سالمند

اغلب سالمندان به تنهایی نمی‌توانند از پس تهیه و خوردن غذای مورد نیاز خود برآیند. پرستار با آگاهی از رژیم غذایی مورد نیاز این گروه سنی و نوع بیماری مددجوی خود، به سالمند در زمینه تهیه و پخت غذا و خوردن غذا کمک می کند.

 

استخدام پرستار سالمند

از جمله ویژگی هایی که باید در استخدام پرستار سالمند در نظر گرفت شامل قابلیت اعتماد، تحصیلات و تجربه پرستار است. بنابراین نحوه انتخاب و استخدام این شخص برای انجام وظیفه مهم پرستاری از پدر و مادر یا پدربزرگ و مادر بزرگ خانواده بسیار حساس است. جهت استخدام یک پرستار سالمند در منزل دو روش مرسوم وجود دارد. روش اول استخدام و انتخاب پرستار سالمند در منزل به صورت شخصی و خصوصی است. این روش از طریق مختلف مانند معرفی دوستان و آشنایان، آگهی دادن و… امکان پذیر است. روش دوم و روش عاقلانه تر، جهت استخدام پرستار سالمند در منزل، اقدام از طریق مراکز ارائه خدمات پرستاری مانند مرکز حرفه ای همیار سلامت است.

مراقبت از سالمند در منزل

امروزه، مراقبت از سالمندان در منزل برای بسیاری از خانواده ها به یک اولویت تبدیل شده است. بر اساس نظرسنجی AARP در سال 2018، از هر 4 آمریکایی بالای 50 سال، 3 نفر اظهار کرده اند که امید دارند تا زمانی که ممکن است به جای مراکز سالمندان، در خانه خود تحت مراقبت های پرستاری قرار بگیرند. برخی از سالمندان ممکن است بخواهند به دلیل حفظ ارتباط عاطفی با خانواده خود در خانه بمانند، در حالی که برخی دیگر به دلیل تمایل به حفظ استقلال این کار را ترجیح می دهند. در موارد دیگر، استفاده از خدمات پرستاری سالمند در منزل به جای نقل مکان به یک مرکز سالمندان، از نظر مالی مد نظر است.

البته استفاده از پرستار سالمند در منزل مشکلات مخصوص به خود را دارد، به خصوص برای سالمندانی که با شرایط سلامتی مزمن، آسیب‌ های جسمی، بیماری های حاد، اختلالات کاهش تحرک و سایر مشکلات سالمندی زندگی می‌کنند. برای افرادی که در این شرایط قرار دارند، تصمیم گیری در مورد نگهداری در منزل باعث به خطر انداختن سلامت یا ایمنی سالمند یا از دست رفتن استقلال سایر اعضای خانواده برای زندگی در جامعه می شود. برای سایر سالمندان مراقبت در منزل می تواند بسیار مفید باشد. دریافت خدمات یک پرستار مراقبت در منزل یا دستیار مراقبت های بهداشتی در منزل می تواند سالمندان را قادر سازد تا سلامت خود را کنند و در عین حال به کمک و مراقبتی که نیاز دارند دسترسی داشته باشند. استفاده از خدمات پرستاری در منزل می تواند فرآیند سالمندی را در منزل برای افراد مسن قابل کنترل تر و ایمن تر کند.

نکات استخدام پرستار سالمند

شرایط نگهداری و مراقبت از سالمندان از مهم ترین فاکتورهایی است که بر سلامتی و همچنین کیفیت زندگی آن‌ ها تاثیر می گذارد. به همین دلیل انتخاب یک پرستار سالمند با تجربه برای مراقبت از سالمندان بسیار حائز اهمیت است.

برخی از مهم ترین ویژگی ‌های یک پرستار سالمند در منزل شامل موارد زیر است:

• تجربه بالا در زمینه مراقبت و نگهداری از سالمند

• صبور بودن برای نگهداری از سالمند

• گذراندن دوره های مختلف آموزشی سالمند یاری

• توانایی جسمی لازم برای جابجایی سالمند

• گواهی عدم سوء پیشینه

• گواهی عدم اعتیاد

• تعهد و علاقه لازم

مجموعه همیار سلامت قبل از استخدام پرستار سالمند در مجموعه خود، تحقیقات گسترده ای در زمینه سوابق کاری، وضعیت جسمانی و روانی، سوئ سابقه و میزان تجربه آنها انجام می‌دهد و برخی از این ویژگی ‌ها را مصاحبه ‌های حضوری ارزیابی می کند. در مرحله آخر بعد از انجام این مصاحبه ‌های تخصصی، میزان توانایی پرستاران در زمینه نگهداری از فرد سالمند در منزل نیز به صورت حضوری ارزیابی می‌شود. در نهایت افرادی که این مراحل را با موفقیت می‌ گذراند در این مجموعه مشغول به کار می‌شوند.

 

تماس فوری با کارشناسان

 

 

پرستار سالمند (2) - همیار سلامت

 

هزینه پرستار سالمند در منزل روزانه

پرستار سالمند در منزل روزانه برای خانواده هایی مناسب است که با سالمند خود زندگی می کنند اما اعضای خانواده شاغل بوده و به دلیل نداشتن فرصت نگهداری از سالمند، نمی توانند در زمانی که سر کار هستند از ایشان مراقبت کنند. ساعات کاری یک پرستار سالمند روزانه معمولا ۸ ساعت در روز است. البته ممکن است مراکز مختلف، ساعت کاری کمتر یا بیشتری را نیز ارائه دهند. دستمزد پرستار روزانه سالمند به صورت ساعتی محاسبه می شود و بنابراین پرستار هرچه ساعت بیشتری در منزل باشد، هزینه بیشتری نیز دریافت می کند.

هزینه پرستار شبانه روزی سالمند

هزینه استخدام پرستار شبانه روزی سالمند در منزل، کمتر از پرستار سالمند روزانه و مقطعی است و مواردی مانند نوع و میزان خدماتی که پرستار انجام می دهد، تعداد روزهای فعالیت و… در تعیین این هزینه نقش دارند. علت پایین تر بودن دستمزد پرستار سالمند شبانه روزی این است که پرستار، در منزل سالمند مستقر می شود و می تواند از تمام امکانات رفاهی آنجا استفاده کند، هزینه غذای او تأمین می شود همچنین هزینه رفت و آمد پرستار به منزل حذف می شود. لازم به ذکر است که برای پرستار شبانه روزی سالمند در طول هفته پنجشنبه یا جمعه یا هر دو روز مرخصی محسوب می شود.

پرستار سالمند ارزان در کرج و تهران

همانطور که اشاره شد از جمله عوامل مهم تعیین کننده حقوق یک پرستار سالمند، میزان تجربه و مهارت پرستار است. طبیعی است وقتی پرستار سالمندی که زمان زیادی را صرف کسب تجربه و جمع آوری اطلاعات در جهت مراقبت و نگهداری هرچه بهتر از سالمندان کرده است، ماهرانه تر وظیفه خود را انجام می دهد و در مقابل انتظار دریافت دستمزد قابل قبولی نیز دارد. امروزه به دلیل مشکلات اقتصادی، افراد زیادی به دلیل صرفا برای کسب درآمد، پرستاری از سالمندان را در مقابل دریافت کمترین دستمزد انجام می دهند.

بنابراین زمانی که شما یک پرستار سالمند ارزان استخدام می کنید نباید انتظار کار حرفه ای داشته باشید. طبیعتا چنین پرستاری آموزش های کافی را ندیده است و در کارش تازه وارد محسوب می شود. در این صورت احتمال اینکه پس از مدتی، دچار مشکل شود و در اثر بی تجربگی پرستار، آسیب های غیر قابل جبرانی هم به سالمند وارد شود، وجود دارد.

 

 

تماس فوری با کارشناسان

مزیت های استخدام پرستار سالمند

استفاده از پرستار سالمند در منزل، قدم بزرگی در بهبود وضعیت سلامت و کیفیت زندگی سالمندان هم از نظر روانی و هم جسمانی محسوب می شود.

از جمله مزایای اصلی استخدام پرستار سالمند در منزل می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 

• انجام کلیه امور بهداشتی سالمند

رعایت اصول بهداشتی دارای نقش کلیدی در سلامت سالمندان است. یک پرستار سالمند با توجه به آگاهی از اهمیت و ضرورت این مورد و آشنایی با سبک زندگی خاص دوران سالمندی، در انجام هر چه بهتر بهداشت شخصی سالمند کمک می‌کند.

• توجه به امور درمانی و مراقبتی

یک سالمند بیمار، برای بهبود، نیازمند رسیدگی‌ های درمانی و مراقبتی منظم است. استخدام پرستار سالمند در منزل با توجه به تخصصی که پرستار دارد، یک راهکار مناسب برای تسریع بهبود بیماری سالمند محسوب می شود. به خصوص در شرایطی که سالمند به علت بیماری و بستری بودن طولانی مدت در تخت دچار زخم بستر شده است.

• ایجاد آرامش خاطر برای خانواده

با استخدام پرستار سالمند در منزل، افراد خانواده می‌توانند به صورت مستقیم وضعیت فرد سالمند را پیگیری کنند و این کار برای آنها آرامش خاطر بالایی ایجاد می کند. آن‌ها می ‌توانند در هر زمان که دوست دارند به منزل مراجعه کنند و وضعیت نگهداری از فرد سالمند را از نزدیک ببینند و مورد ارزیابی قرار بدهند.

• کمک به سالمند جهت انجام فعالیت‌ های روزمره

پرستار سالمند در منزل با توجه به مسئولیتی که بر عهده دارد، فرد سالخورده را در انجام فعالیت های روزانه همراهی می کند. در نتیجه افراد سالمند با آرامش خاطر و در محیط خانه دوران سالمندی خود را سپری می کنند.

• حفظ استقلال فرد سالمند

نتایج حاصل از مطالعات جدید نشان می دهند که سالمندانی که در خانه سالمندان نگهداری می‌شوند به دلیل از دست دادن استقلال شخصی، امکان ابتلا به اختلالات روحی و روانی بالا می رود. وقتی یک پرستار سالمند در منزل استخدام می کنید، فرد سالمند در انجام در برخی از کارها مشارکت دارد و این باعث حفظ استقلال و احساس ارزشمندی در سالمند می شود. از این رو نگهداری از سالمند در منزل در حفظ روحیه و شخصیت او تاثیر زیادی دارد.

• مقرون به صرفه بودن

در سال‌های اخیر مراکز خصوصی زیادی برای نگهداری از سالمندان تاسیس شده است، اما هزینه آن ‌ها بسیار بالا است و کمتر کسی می تواند از عهده هزینه های آن بر آید. در مقابل استخدام پرستار سالمند در منزل هزینه های بسیار پایین تری دارد.

 

تماس فوری با کارشناسان

 

مراقب سالمند در منزل

امروزه با پیشرفت تکنولوژی اینترنت و تنوع اپلیکیشن های موبایل، پلتفرم‌ های آگهی و نیازمندی نیز رشد بالایی داشته است. در این پلتفرم‌ ها افراد به راحتی می‌توانند خدمت مورد نظر خود را جستجو کنند و سفارش دهند. ارائه خدمات پرستاری نیز در بستر این اپلیکیشن ها در حال انجام است. نکته ای که باید توجه داشت این است که در خصوص خدماتی مانند پرستاری در منزل که از حساسیت بالایی برخوردار هستند، این روش ممکن است باعث ایجاد مشکلاتی شود. در خصوص استخدام پرستار سالمند در منزل مهم ترین فاکتور ها شامل سابقه پرستار، تحصیلات، مدارک هویتی و سلامت روانی است. بررسی این موارد با استفاده از پلتفرم های رایج، با ابهام رو به رو است. حساسیت این مسئله بسیار زیاد است به این دلیل که پرستار می ‌بایست مدت زیادی را در خانه فرد سالمند بماند و به نوعی مراقب جان و مال سالمند است. با وجود این موارد، بهتر است استخدام پرستار سالمند در منزل از طریق مراکز معتبر انجام شود. این مراکز همراه با ارائه خدمات پرستاری سالمند در منزل، نظارت و پشتیبانی کاملی نیز ارائه می دهند.

انواع مراقبت از سالمند در منزل

• مراقبت های بهداشتی
شامل انجام امور شخصی و روزمره بهداشتی سالمند است.

• مراقبت های درمانی
پرستار سالمند در صورت گذراندن دوره های آموزشی مرتبط، می تواند امور تخصصی مانند فیزیوتراپی، گفتار درمانی، کار درمانی و… را برای سالمند انجام دهد.

• امور مربوط به خانه
شامل کارهای منزل از جمله بهداشت و نظافت محیط زندگی سالمند، پخت و پز غذا برای سالمند و … است.

پرستار سالمند در منزل تهران و کرج

امروزه اکثر خانواده ها به دلیل نداشتن وقت کافی برای اعضای خانواده و وجود مشغله های کاری و… برای رفع نیاز های مختلف خود، به دنبال استخدام پرستار سالمند در منزل هستند. این نیاز ها شامل ارائه خدمات به سالمندان، مراقبت از کودکان، نگهداری از بیماران و… است. با وجود این شرایط بوجود آمده، درخواست ها به سمت استفاده از خدمات پرستاری در منزل روز به روز بیشتر شده است. موسسه همیار سلامت نیز یکی از موسسات مراقبت پرستاری است که تجربه سال ها خدمت رسانی و فعالیتِ تخصصی در زمینه خدمات پزشکی و پرستاری در سطح تهران و کرج، را در کارنامه خود دارد، به صورت 24 ساعت آماده ی ارائه خدمات هرچه حرفه ای تر به خانواده های محترم است.

 

تماس فوری با کارشناسان

مدیریت : 02632534658

دفتر کرج : 02632239002

دفتر تهران : 02126324158

 

آیا پرستار متخصص سالمند برای بیمار در نظر گرفته می‌شود؟

بله! همیار سلامت برای سالمندان عزیز پرستار و مراقب تخصصی در نظر میگیرد.

هزینه پرستار سالمند در منزل چقدر است؟

هزینه‌ها بستگی دارد به خدمات مورد نیاز شما گاه ممکن است پرستار سالمند شبانه روزی نیاز باشید و این موارد بستگی به درخواست شما دارد.برای استعلام قیمت نگهداری سالمند در منزل با شماره تماس 09195113570 تماس حاصل فرمایید.

آیا نگهداری سالمند بیمار در منزل امکان پذیر است؟

بله همیار سلامت با در اختیار داشتن کادری متخصص و مجرب تمامی امکانات مورد نیاز را در اخیتارتان قرار می‌دهد.

4.2/5 - (4 امتیاز)

4 پاسخ

  1. سلام وقت بخیر.
   جهت استعدام هزینه پرستار سالمند در منزل لطفا با کارشناسان سایت در تماس باشید.
   بسته به نوع پرستار سالمند درخواستی شما هزینه متفاوت است.

 1. درود.
  وقت بخیر.
  جهت استخدام پرستار سالمند اقدام کردیم بسیار سریع انجام شد.
  ممنون از پیگیری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *