امروزه با افزایش مشغله فرزندان، بسیاری از سالمندان ترجیح می‌دهند که زندگی مستقلی داشته باشند و برای مراقبت از خود، از خدمات ارائه‌دهندگان مراقبت‌های پزشکی سالمند در منزل استفاده کنند. چرا که یک پرستار سالمند در منزل با گذراندن دوره‌های تخصصی می‌تواند خدماتی مانند تجویز دارو، پانسمان در منزل، تزریقات در منزل، نظارت 24 ساعته بر سلامت عمومی بیمار، سرم‌تراپی یا وصل کردن سرم، درمان زخم و پانسمان نوین بخصوص برای زخم‌های دیابتی، سوندگذاری (ادراری و تغذیه‌ای)، گرفتن نوار قلب در منزل، کنترل فشار و قند خون، کنترل درد و غیره را به بهترین شکل انجام دهد. بدین شکل بدون نیاز به مراجعه به مراکز درمانی و بیمارستان‌ها، بخصوص در شرایط فعلی همه‌گیری ویروس کرونا، سالمند می‌تواند به صورت مستقل با بیماری‌های معمول دوره پیری کنار بیاید. اما اینکه چگونه می‌توان یک پرستار مناسب با توجه به شرایط بالینی سالمند خود انتخاب کرد؛ مساله‌ای است که بهتر است به عهده مشاوران مرکز خدمات پزشکی و پرستاری در منزل همیار سلامت بگذارید. پرستاران متخصص مراقبت‌های ویژه ICU و CCU این مرکز علاوه بر موارد ذکر شده، امکان ارائه خدمات پرستاری در منزل برای سالمندان مبتلا به سکته قلبی و مغزی و یا مشکلات تنفسی که به تازگی از بخش‌های مراقبت ویژه بیمارستان مرخص شده‌اند را نیز دارند. در این مطلب قصد داریم شما را با جزئیات و مزایای خدمات مختلف پرستار سالمند در منزل کرج آشنا کنیم. پس با ما همراه باشید!

مزایای استفاده از خدمات نگهداری و پرستاری سالمند در منزل

اصولا نگهداری سالمند در منزل کار ساده‎ای نیست و در اکثر موارد نیاز به خدمات تخصصی پرستار سالمند در منزل دارد. زیرا سالمندان به علت پیری دچار ضعف بدنی می‌شوند و معمولا از انجام کارهای شخصی خود مانند بلند شدن از رختخواب، راه رفتن، پوشیدن لباس، تهیه و تامین غذا و استحمام ناتوان هستند. در این شرایط، یک پرستار سالمند ماهر می‌تواند 24 ساعته به صورت تخصصی به حفظ استقلال آن‌ها کمک کند. در کنار این مساله، اکثر سالمندان دارای بیماری‌های زمینه‌ای مانند آرتروز، دیابت، فشار خون و کلسترول بالا، مشکلات قلبی و عروقی و غیره هستند که نیازمند رعایت رژیم غذایی مناسب، مصرف دقیق و صحیح داروها و انجام مراقبت‌های بهداشتی توسط یک پرستار است. چرا که معمولا سالمندان توانایی جسمی لازم برای مراقبت از خود را ندارند و به علت کاهش قدرت حافظه و در مواردی ابتلا به آلزایمر امکان تشخیص درست داروها و مصرف منظم آن‌ها برایشان ممکن نیست. در مواردی هم ممکن است بی‌سواد باشند! یک پرستار سالمند آموزش می‌بیند که برای تسکین هرکدام از بیماری‌های خاص سالمندان باید چگونه برخورد کند، بخصوص در مواردی که سالمند دچار شکستگی لگن یا زخم بستر شده است و یا به دلیل سکته مغزی و یا قلبی نیاز به سوندگذاری ادراری و تغذیه‌ای دارد. در واقع یک پرستار سالمند می‌تواند با وجود تجهیزات پزشکی لازم در منزل مانند دستگاه فشارسنج، دستگاه پالس اکسی‌متر، دستگاه ساکشن، دستگاه اکسیژن ساز، کپسول اکسیژن، دستگاه ونتیلاتور پرتابل، دستگاه دیالیز، تجهیزات مانیتورینگ، تشک مواج و غیره دقیقا مشابه با بیمارستان از سالمند شما نگهداری کند. از دیگر مزایای دریافت خدمات پزشکی و پرستاری در منزل می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • برای سالمندانی که پس از جراحی یا شکستگی و یا به علت معلولیت، با توجه به شرایط بالینی خود ترجیح می‌دهند خدمات توان‌بخشی، کاردرمانی و فیزیوتراپی را در منزل ادامه دهند انتخابی عالی است.
  • مطمئنا دریافت خدمات پرستاری در منزل، بسیار مقرون‌به‌صرفه‌تر از بیمارستان است. زیرا نیازی به پرداخت هزینه بستری نیست.
  • با فراخوانی پرستار در منزل، نیاز به رفت‌وآمد و مراجعه مکرر به بیمارستان کاهش می‌یابد.
  • در منزل شرایط برنامه‌ریزی برای ویزیت بیمار توسط پزشک و پرستاران و حتی دریافت تجهیزات پزشکی پیشرفته، بسیار آسان‌تر و در دسترس‌تر است. گاهی به همین دلیل پزشکان دستور ترخیص سالمندان از بیمارستان را می‌دهند تا در منزل شرایط بهتری برای آن‌ها فراهم شود.
  • از نظر عاطفی شرایط بهتری برای بیمار سالمند فراهم می‌شود؛ چرا که می‌تواند در کنار خانواده خود خدمات مراقبتی لازم را دریافت کند. چنین شرایطی می‌تواند به بهبودی سریع‌تر بیمار و تسکین فشارهای ناشی از روند پیری منجر شود.
  • امکان بازدید دوستان و فامیل از سالمند در هر لحظه، برای تعامل اجتماعی بیشتر و افزایش روحیه وی فراهم است. در حالی که اگر سالمند به دلیل بیماری مزمن خود در بیمارستان بماند، ممکن است با مشکلات روحی مانند افسردگی مواجه شود. اصولا سالمندان در منزل خود بهترین وضعیت ممکن را از نظر روحی و جسمی دارند.
  • حتی اگر به تازگی سالمند شما از بخش مراقبت‌های ویژه بیمارستان ترخیص شده باشد، با فراهم کردن تجهیزات پزشکی لازم می‌توان با حضور یک پرستار متخصص مراقبت‌های ویژه ICU و CCU، محیطی مشابه با بیمارستان فراهم کرد. بخصوص به دلیل وجود عفونت‌های شایع بیمارستانی که معمولا پزشکان تا زمانی که ضرورت نداشته باشد دستور ادامه بستری بیمار سالمند در بیمارستان را نمی‌دهند.

پرستار سالمند در منزل1

شماره های تماس رزرو پرستار سالمند در منزل کرج :

 

دفتر تهران: 02126324158

دفتر کرج: 02632534658

تلفن همراه : 0919511357009211877823

 

خدمات نظارتی پرستار سالمند در منزل

یک پرستار معمولا در ابتدا به بررسی وضعیت عمومی سالمند می‌پردازد تا در صورت مشاهده علائم اضطراری سریعا به پزشک گزارش کند. مواردی چون بررسی سطح اکسیژن خون به کمک دستگاه پالس اکسی‌متر، بررسی سطح فشار خون سیستولیک و دیاستولیک به کمک دستگاه فشارسنج، بررسی سطح قند خون به کمک دستگاه گلوکومتر، بررسی وضعیت ضربان قلب سالمند طبق گزارشات دستگاه مانیتورینگ، مشاهده آزمایشات سالمند بخصوص آزمایش خون و انواع سونوگرافی، گرفتن نوار قلب و غیره که ضرورت انجام هرکدام بر حسب شرایط بالینی هر سالمند و بیماری‌های او متفاوت خواهد بود. پس از نظارت کلی بر وضعیت بیمار، اقدام به بررسی برنامه درمانی و داروهای وی می‌کند و اینکه باید به چه روندی داروها مصرف شوند. در واقع با مراجعات مکرر پرستار در منزل، امکان معاینات سطحی منظم، شناسایی میزان اثربخشی داروهای تجویز شده و تشخیص زودهنگام عوارض جانبی آن‌ها فراهم می‌شود تا در صورت مشاهده تداخلات احتمالی در مصرف داروها سریعا به پزشک گزارش شود. موارد زیادی مشاهده شده که به دلیل مصرف اشتباه و یا دوز بالا و کم داروها (بخصوص در مورد داروهای ضد فشار خون و داروهای ضد انعقاد خون برای بیماران قلبی) سالمند در وضعیت اورژانسی قرار گرفته و حتی در مواردی منجر به مرگ شده است. زیرا از نظر پزشکی وضعیت بالینی سالمندان تفاوت زیادی با نوزادان ندارد و حتی گاهی به دلیل کهولت سن بسیار آسیب‌پذیرتر است. بنابراین اگر سالمند شما مبتلا به بیماری‌های مزمنی مانند دیابت، بیماری‌های قلبی و عروقی، کلسترول و فشار خون بالا، بیماری‌های کبدی، بیماری های‌کلیوی، صرع و غیره می‌باشد؛ حتما برای نظارت کافی از حضور یک پرستار در منزل بهره‌مند شوید. به ویژه اگر سالمند شما دچار معلولیت است و یا به دلیل کهولت سن بالا امکان مراجعه به مراکز درمانی برای معاینات منظم را ندارد.

خدمات تخصصی پرستار سالمند در منزل

از خدمات تخصصی پرستار در منزل که واقعا انجام آن‌ها از عهده اطرافیان و خانواده او خارج است می‌توان به تزریقات در منزل، سرم‌تراپی یا وصل کردن سرم، پانسمان در منزل، درمان زخم و پانسمان نوین بخصوص برای زخم‌های دیابتی، سوندگذاری (ادراری و تغذیه‌ای) و غیره اشاره کرد. در این میان تزریقات از همه مهم‌تر است؛ چرا که انجام بموقع تزریقات بعضی از داروها برای بیمارانی مانند بیماران تنفسی و تحت شیمی‌درمانی حیاتی است. با توجه به حجم بالای ترافیک موجود و اینکه اکثرا امکان جابه‌جایی سالمندان برای مراجعه به بیمارستان یا کلینیک وجود ندارد؛ می‌توانید برای انجام انواع تزریقات عضلانی، زیرجلدی، داخل وریدی، داخل پوستی، داخل مفصلی و داخل صفاقی در منزل از حضور یک پرستار با تجربه بهره‌مند شوید.

 

پرستار سالمند در منزل2

 

ممکن است به دلایل مختلفی مثل سوختگی، برش عمیق پوست که نیاز به بخیه دارد، عدم تحرک و استراحت مداوم که منجر به زخم بستر می‌شود؛ سالمند شما نیاز به پانسمان تخصصی و تعویض مداوم آن داشته باشد. در این حالت حضور منظم پرستار در منزل می‌تواند از جابه‌جایی سالمند با توجه به شرایط بالینی خاص او جلوگیری کند. بخصوص اگر سالمند مبتلا به دیابت باشد و نیاز به روش‌های نوین پانسمان داشته باشد که در صلاحیت یک فرد عادی نیست. قابل ذکر است، در صورتی که اقدام به درمان بموقع زخم بستر درجه 1 یا 2 سالمند خود نکنید؛ سطح و عمق زخم پیشرفت خواهد کرد و ممکن است با عفونت سراسری بدن و خون مواجه شوید که کنترل آن با آنتی بیوتیک‌های قوی تزریقی هم دشوار خواهد بود. این نوید را به شما می‌دهیم که مرکز همیار سلامت امکان درمان زخم بستر و زخم دیابتی سالمندان تحت مراقبت در منزل را با جدید‌ترین روش‌ها و با انواع پانسمان‌های نوین توسط پرستاران مجرب خود برای رفاه حال بیشتر خانواده‌های آن‌ها فراهم کرده است.

ممکن است به دلیل ضعف بدنی شدید یا عوارض ناشی از سکته مغزی و قلبی و در مواردی آسیب مغزی یا نخاعی و معلولیت و کما، سالمند شما قدرت بلع نداشته باشد و دچار بی‌اختیاری ادرار و مدفوع شده باشد. در این شرایط به دستور پزشک احتمالا نیاز به سرم‌تراپی و یا سوندگذاری ادراری و تغذیه‌ای است که باید تحت نظارت یک پرستار انجام شود. زیرا گاهی در اثر عدم نظارت صحیح و تاخیر در تعویض سوند ادراری، سالمند دچار عفونت ادراری شدید می‌شود و باید برای مدت طولانی تحت درمان آنتی بیوتیک باشد تا بهبود یابد. سالمندی که خود به دلیل آسیب مغزی و یا کما، مدت طولانی که در بستر است و در اثر آتروفی یا تحلیل عضلانی دچار کاهش وزن شده و احتمالا قدرت بدنی کافی برای تحمل فشار ناشی از دریافت آنتی بیوتیک را ندارد. خوشبختانه طبق نظرات ارائه شده، پرستاران گزینش شده مرکز همیار سلامت دلسوزانه و با مهارت کامل خدمات تخصصی خود را انجام می‌دهند و بیماران از این مساله رضایت کامل دارند.

هزینه نگهداری سالمند در منزل

به دلیل نیاز به حضور مداوم پرستار سالمند در منزل و تامین مواد غذایی و تجهیزات پزشکی خاص، معمولا هزینه نگهداری سالمند در منزل تا حدود زیادی بالا است. اما همیار سلامت به عنوان یکی از بهترین مراکز ارسال پرستار سالمند در منزل کرج، برای آرامش خاطر سالمندان و خانواده‌های آن‌ها، حداقل قیمت ممکن را برای این خدمات در نظر گرفته است. بهتر است پیش از درخواست هرگونه خدماتی، با مشاورین مرکز همیار سلامت تماس بگیرید تا جزئیات بیشتر هزینه‌ها را با توجه به شرایط بالینی سالمند شما در اختیار شما بگذارند.

سخن آخر

طبق تجربه در کنار دلسوزی و نگرانی اعضای خانواده، بهره‌مندی از تخصص یک پرستار سالمند در منزل، بهترین شرایطی است که می‌توان برای نگهداری صحیح و مناسب یک سالمند فراهم کرد. سالمندی که هر لحظه برای حفظ حیات خود نیاز به کمک دیگران دارد. با گذشت سال‌ها فعالیت، مرکز همیار سلامت در کرج توانسته تجارب بی‌نظیری در زمینه خدمات پزشکی، پرستاری و تجهیزات سلامتی و مراقبتی بدست بیاورد. این مرکز علاوه بر ارائه خدمات پرستار در منزل مانند گرفتن نوار قلب در منزل، امکان ویزیت پزشک در منزل و اجاره تجهیزات پزشکی مانند اجاره اکسیژن ساز را نیز با مناسب‌ترین قیمت برای رفاه حال شهروندان ساکن کرج فراهم کرده است. چرا که با افزایش مداوم قیمت دلار در کشور، می‌توان به صراحت گفت که دیگر امکان خرید تجهیزات پزشکی مختلف وجود ندارد و بهتر است به فکر اجاره آن‌ها بود.

  • icon@2x نیاز به تماس فوری دارید ؟
  • icon@2x تماس فوری با دفتر تهران
  • icon@2x تماس فوری با دفتر کرج

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *