پرستار سالمند در منزل کرج و تهران

پرستار سالمند در منزل
امروزه با وجود مشغله هایی که در زندگی روزمره ما وجود دارد، نگهداری از عزیزان سالمندمان کاری سخت و زمان بر است. علاوه بر این رفت و آمد در شهرهای بزرگ به دلیل ترافیک فراوان و شلوغی و آلودگی هوا بسیار دشوار است بنابراین یک پرستار سالمند در منزل در این شرایط کمک رسان خوبی خواهند بود چرا که شما میتوانید با صرف هزینه ای نه چندان زیاد و با خیالی آسوده والدین سالمندتان را به آنها بسپارید. در این مقاله شما با وظایف پرستار سالمندان و مزایای داشتن یک پرستار حرفه ای برای سالمند آشنا می شوید. همیار سلامت این امکان را برای هموطنان عزیز در شهر کرج و تهران به وجود آورده است که با کمترین هزینه ممکن و با بهترین کیفیت بتوانند پرستار سالمند در منزل داشته باشند. اگر شما هم در منزل سالمندی دارید که نیازمند مراقبت و نگهداری است و به دنبال یک پرستار سالمند در منزل هستید، پیشنهاد میکنم خواندن این مقاله را از دست ندهید. همیار سلامت، خدمات پرستار سالمند در منزل را با در اختیار داشتن پرسنل و پرستارهای مجرب و حرفه ای  به بهترین شکل ممکن ارائه میدهد و آرامش و امنیت روانی را برای خانواده و والدین شما به ارمغان می آورد.

پرستار سالمند به چه کسی گفته میشود؟

 
 پرستاران سالمندان در محیط‌های مختلفی از جمله بیمارستان‌ها، خانه‌های سالمندان و منزل به کار گرفته می‌شوند. در حالی که ماهیت خاص وظایف آنها بسته به محل کار آنها می تواند متفاوت باشد، وظایف شغلی اصلی آنها شامل کار مستقیم با سایر متخصصان مراقبت برای رفع نیازهای بیماران است. پرستار سالمند از بیماران ضعیف و مسن مبتلا به بیماری های مزمن طولانی مدت که به بیماری یا آسیب حاد مرتبط نیستند، مراقبت می کند.
 

همه ی سالمندان نیاز به مراقبت ندارند!

سالمند بودن لزوما به این معنی نیست که انها حتما به پرستار احتیاج دارند اما باتوجه به شرایط جسمی و روحی و یا مشغله های خانوداگی ممکن است که فرد سالمند نیاز به مراقبت و نگهداری داشته باشد. مثلا در اثر کهولت سن احتمالش هست که سالمندان برای انجام کارهای شخصی خود به مشکل بخورند یا حتی بیماری هایی داشته باشند که نیازمند مراقبت جدی باشد مانند آلزایمر یا MS. اما گاهی پیش می آید که شخص توانایی انجام کارهای خود را دارد و بیمار هم نیست، اما برای درمان یا جلوگیری از بیماری های روحی مثل افسردگی و پرخاشگری، نیاز به یک پرستار به عنوان هم صحبت دارد.

 

ویژگی های پرستار سالمند

قبل از هرچیزی یک پرستار سالمند باید تحصیلات آکادمیک داشته باشد تا در شرایط بحرانی بتواند با استفاده از متد روز دنیا وضعیت را کنترل کند و از بروز اشتباهات جلوگیری کند. علاوه بر ان به دلیل اینکه انجام کارهای شخصی سالمند مانند استحمام و جا به جایی نسبتا دشوار است، طبیعتا پرستار نیاز به قدرت بدنی بالایی دارد. همچنین فرد باید از روحیه قوی و آمادگی ذهنی برخوردار باشد چرا که ممکن است سالمند دچار معلولیت جسمی و ذهنی باشد، در این شرایط داشتن یک روحیه خوب به پرستار خیلی کمک می کند.

 
 

وظایف پرستار سالمند در منزل

 
 وظایفی که یک پرستار سالمند بر عهده می گیرد بستگی به محل کار، تخصص و توافقاتی که با طرف قرارداد انجام می دهد دارد اما در حالت کلی پرستار سالمند کمک ویژه ای به رفع نیاز سالمندان می کند چرا که این افراد آموزش های خاص را برای نگهداری از سالمندان دیده اند. به طور خلاصه وظایف پرستار سالمند شامل:
 

1- مراقبت های جسمی

پرستار وظیفه دارد داروهایی که توسط پزشک به سالمند یا بیمار تجویز شده سر ساعت و به طور دقیق به او بخوراند. همچنین چک کردن فشار و قند خون از دیگر وظایف اوست. ممکن است سالمند روزانه احتیاج به کمی ورزش و پیاده روی داشته باشد که پرستار باید مراقب و همراه او باشد. علاوه بر این پرستار بر تغذیه سالمند نظارت میکند تا مطمئن شود غذای او سالم و مناسب است.
 

2- مراقبت های روحی

پرستار سالمند نقش یک همراه و همدم را ایفا میکند چرا که مدت طولانی در کنار سالمند است و رفتار او باید به گونه ای باشد که موجب رنج و ناراحتی سالمندان نشود. در واقع پرستاران سالمند از لحاظ روانشناسی کاملا آماده ارتباط با سالمندان هستند؛ مخصوصا افرادی که از لحاظ روحی حساس تر و زودرنج ترند. وجود یک پرستار برای سالمند در منزل به جلوگیری از انزوای اجتماعی در سالمندان کمک می کند چرا که به صورت منظم تعاملات اجتماعی صورت می گیرد و احتمال افسردگی هم پایین می آید.
 
 

3- مراقبت های بهداشتی

فعالیت ‌هایی مانند عوض کردن لباس ‌های کثیف، تعویض پوشک، استحمام و کمک برای اجابت مزاج شده از وظایف پرستاران دلسوز نیز می باشد.

 

مزایای در اختیار داشتن پرستار سالمند در منزل

شهر کرج یکی از شهرهایی است که تعداد خانوار زیادی در آن به زندگی مشغول هستند که ممکن است درصدی از این جمعیت به سن کهولت و پیری پا گذاشته باشند که موضوع نگران کننده برای فرزندان محسوب می شود. امروزه، در اکثر خانواده ها افراد، شاغل و کارمند هستند، در نتیجه وقت و زمان نگهداری از والدین سالمندشان کاری سخت و طاقت فرسا است. اما نگران نباشید زیرا موسساتی وجود دارند که شما با خیالی آسوده می توانید پرستاران سالمند باتجربه در منزل را در اختیار داشته باشید.
زمانی که شما یک پرستار در منزل داشته باشید، دغدغه و درگیری ذهنی بابت سالمندتان ندارید چرا که او تمام وظایفش را به بهترین شکل انجام خواهد داد. نگهداری از سالمندان در منزل، برای همه ی خانواده ها  این امکان را فراهم می سازد تا از روند بهبودی سالمند بیمارشان مطلع شوند و او در منزل از احساس امنیت و آرامش ذهنی بیشتری برخوردار باشد. خیلی از افراد برای عدم بی احترامی به سالمندانشان به خود این اجازه را نمی دهند که این عزیزان را به خانه سالمندان بفرستند و مبلغی که قرار است به خانه سالمندان بپردازند را به صورت ماهیانه به پرستار سالمند در منزل می دهند. در واقع با این کار هم حرمت والدین سالخورده خود را حفظ کرده اند و هم از او به بهترین شکل پرستاری میکنند. البته این کار نیازمند داشتن یک پرستار سالمند خوب و با تجربه است. که برای یافتن چنین فردی باید تلاش کرد و بهترین را انتخاب کرد.
 

 پرستار سالمند در منزل بهتر است یا خانه سالمندان؟

 
در کل حقوق پرستار بستگی به خدماتی دارد که شما از او انتظار دارید اما خانه سالمندان علاوه بر هزینه خدمات، تعرفه مشخصی برای محل اقامت و خورد و خوراک دارد و در صورتیکه اگر شما مستقیما از پرستار سالمند در منزل استفاده کنید این هزینه ها برایتان حذف خواهد شد؛ پس به خدمت گرفتن پرستار در منزل از خانه سالمندان به صرفه تر است. یکی از معایت دیگر خانه سالمندان مشکل مسافت آن است. ممکن است شما هرروز بخواهید والدینتان را ملاقات کنید و طولانی بودن مسیر شما را قطعا کلافه خواهد کرد. محیط خانه سالمندان طوریست که افراد با خصوصیات اخلاقی متنوعی آنجا حضور دارند و این موضوع شاید از لحاظ اجتماعی باعث شود سالمند شما فرد پویاتری شود ولی ممکن است برای سالمند شما کنار آمدن با بقیه و حضور در محیطی شلوغ آزاردهنده باشد و گاهی اوقات احساس میکنند استقلال خود را از دست داده اند  و در کل سالمندان احساس راحتی و امنیت روانی بیشتری در خانه و کنار خانواده خود دارند.
 
 

تفاوت مراقب سالمند با پرستار سالمند

مراقب سالمند فردی است که به صورت عام پرستاری و نگهداری از سالمند را بر عهده می گیرد و معمولا تخصصی در این رابطه ندارد اما پرستار سالمند شخصی است که تحصیلات آکادمیک در این حوزه دارد و بسیار حرفه ای و آموزش دیده است. یک پرستار سالمند در دانشگاه دروس روانشناسی و نگهداری جسمی از سالمند را گذرانده و در صورت نیاز حتی میتواند دارو تجویز کند
 

مزایای پرستار سالمند شبانه روزی

اگر بستگان سالخورده شما مشکل جدی در سلامتی داشته باشند و یا بیش از حد ناتوان باشند بهتر است به جای پرستار ساعتی، پرستار شبانه روزی استخدام کنید زیرا این نوع پرستار قادر به انجام اکثریت قریب به اتفاق مسئولیت هایی است که یک پرستار قادر به انجام آن است و در نهایت موجب اطمینان و امنیت خاطر خانواده هاست.

نکات استخدام پرستار سالمند

انتخاب یک پرستار مطمئن و باتجربه بسیار حائز اهمیت است چرا که بر کیفیت زندگی سالمند و در نهایت افراد جامعه تاثیر می گذارد. برخی از مهم ترین ویژگی هایی که باید حتما هنگام استخدام پرستار مدنظر داشته باشید شامل نکات زیر است:

 • تجربه بالا در زمینه نگهداری و پرستاری از سالمندان
 • داشتن مدرک مربوطه و یا گذراندن دوره های آموزشی معتبر
 • گواهی عدم سوء پیشینه و اعتیاد
 • تعهد و علاقه و دلسوزی و روحیات و اخلاق مناسب برای پرستاری

 

مجموعه همیار سلامت، تحقبقات وسیعی در زمینه تجربه و تخصص پرستارانش انجام میدهد و پرسنل این مجموعه در مصاحبه های حضوری پرستاری از سالمند در منزل ارزیابی می شوند و در صورتی که این مراحل را با موفقیت بگذرانند استخدام خواهند شد.

محدوده خدمت رسانی ما

 
عمده خدمت رسانی ما برای پرستار سالمند در منزل تهران و کرج است ولی باتوجه به اینکه شهرستان های اطراف این دو شهر  از امکان داشتن پرستار سالمند بی بهره هستند، جهت رفع نیازها و اسایش خاطر شما، به سایر شهرهای استان تهران و البرز از جمله پرند، پاکدشت، شهریار، فیروزکوه، شهر ری، فردیس، نظرآباد،ماهدشت، مشکین دشت و…پرستار سالمند ارسال می کنیم. در هر کجای استان البرز که هستید همیار سلامت آماده خدمت رسانی به شماست.

پرستار سالمند (1) - همیار سلامت

 

هزینه پرستار سالمند در منزل تهران و کرج

 قیمت پرستار سالمند در منزل تهران و کرج باتوجه به مقدار توانایی، نوع بیماری، ساعات کاری پرستار و اینکه خانواده ی سالمند چه خدماتی از پرستار سالمند میخواهند متفاوت است. توانایی و هوشیاری فرد سالمند ارتباط عکس با قیمت پرستار سالمند در منزل دارد. در واقع هرچه توانایی سالمند بالاتر باشد، مقدار دستمزد و هزینه پرداختی برای پرستاران سالمند نیز کمتر می شود. ساعات کاری یک پرستار سالمند روزانه معمولا ۸ ساعت در روز است. البته ممکن است مراکز مختلف، ساعت کاری کمتر یا بیشتری را نیز ارائه دهند. دستمزد پرستار روزانه سالمند به صورت ساعتی محاسبه می شود و بنابراین پرستار هرچه ساعت بیشتری در منزل باشد، هزینه بیشتری نیز دریافت می کند. جهت اطلاع از هزینه دقیق با توجه به موارد گفته شده، با دفتر تهران یا کرج تماس بگیرید و از جزئیات مطلع شوید.
شماره دفتر تهران: 02126324158
شماره دفتر کرج: 02632239002
شماره تماس اضطراری: 09389009002

 

 

 

تماس فوری با کارشناسان

 

 

پرستار سالمند (2) - همیار سلامت

 

 

آیا پرستار متخصص سالمند برای بیمار در نظر گرفته می‌شود؟

بله! همیار سلامت برای سالمندان عزیز پرستار و مراقب تخصصی در نظر میگیرد.

هزینه پرستار سالمند در منزل چقدر است؟

هزینه‌ها بستگی دارد به خدمات مورد نیاز شما گاه ممکن است پرستار سالمند شبانه روزی نیاز باشید و این موارد بستگی به درخواست شما دارد.برای استعلام قیمت نگهداری سالمند در منزل با شماره تماس 09195113570 تماس حاصل فرمایید.

آیا نگهداری سالمند بیمار در منزل امکان پذیر است؟

بله همیار سلامت با در اختیار داشتن کادری متخصص و مجرب تمامی امکانات مورد نیاز را در اخیتارتان قرار می‌دهد.

4.2/5 - (4 امتیاز)

4 پاسخ

  1. سلام وقت بخیر.
   جهت استعدام هزینه پرستار سالمند در منزل لطفا با کارشناسان سایت در تماس باشید.
   بسته به نوع پرستار سالمند درخواستی شما هزینه متفاوت است.

 1. درود.
  وقت بخیر.
  جهت استخدام پرستار سالمند اقدام کردیم بسیار سریع انجام شد.
  ممنون از پیگیری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *