تجهیزات پزشکی در منزل

اجاره تجهیزات پزشکی - همیار سلامت

اجاره تجهیزات پزشکی

برای اجاره تجهیزات پزشکی مانند اجاره دستگاه اکسیژ‌ن ساز در کرج و تهران، اجاره کپسول اکسیژن در منزل، اجاره ونتیلاتور،  اجاره تشک مواج و تجهیزات مانیتورینگ اقدام کنید، حتما این مطلب را مطالعه کنید. چرا که علاوه بر آگاهی از ویژگی‌های هرکدام از آن‌ها، با خدمات مرکز خدمات پزشکی و پرستاری همیار سلامت در تهران و کرج نیز برای حل این مشکل آشنا خواهید شد.

در اکثر موارد بیماران پس از ترخیص از بیمارستان به تشخیص و ویزیت پزشک در منزل، همچنان نیاز به استفاده از تجهیزات پزشکی دارند. بخشی از این مساله به دلیل فشاری است که از طرف سازمان نظام پزشکی به بیمارستان‌ها برای ترخیص هرچه سریع‌تر وارد می‌شود؛ تا بیماران تازه‌وارد نیز بتوانند از خدمات بیمارستانی برخوردار شوند. بدین شکل پس از اطمینان از تثبیت وضعیت بیماران موجود، ترخیص صورت می‌گیرد تا ادامه روند درمان در منزل انجام شود. از طرفی به دلیل وجود عفونت‌های شایع بیمارستانی، معمولا پزشکان تا زمانی که ضرورت نداشته باشد دستور بستری بیمار را نمی‌دهند و توصیه می‌کنند که با فراهم کردن تجهیزات پزشکی لازم خدمات در منزل ارائه شود. اما با توجه به گران بودن اکثر این تجهیزات پزشکی و موقتی بودن زمان استفاده از آن‌ها، اجاره کردن صرفه اقتصادی بیشتری برای خانواده‌ها نسبت به خرید کامل دارد. بخصوص اینکه در کشور ما مدام قیمت دلار در حال افزایش است و اکثر این دستگاه‌ها تولید کشورهای خارجی هستند.

مرکز خدمات پزشکی و پرستاری در منزل همیار سلامت با در نظر گرفتن این مساله و سرمایه‌گذاری بودجه‎ای کلان برای آن، اقدام به خرید عمده تجهیزات پزشکی کرده است. بدین شکل شما عزیزان ساکن تهران و کرج به راحتی می‌توانید برای بهره‌مندی از تجهیزات پزشکی در منزل تهران و کرج، نسبت به اجاره اکسیژن ساز، اجاره کپسول اکسیژن، اجاره ونتیلاتور، اجاره تشک مواج، اجاره تجهیزات مانیتورینگ، پرستار سالمند اقدام کنید. یکی از مزیت‌های بزرگ این مرکز نسبت به دیگر مراکز این است که شما می‌توانید پیش از استفاده از هرکدام از این دستگاه‌ها در منزل، از مشاوره و راهنمایی پزشکان متخصص آن نیز در رابطه با طرز صحیح کار با آن‌ها متناسب با نیاز خود بهره‌مند شوید. در ادامه این مطلب به منظور افزایش آگاهی شما، به ویژگی‌های هرکدام از این تجهیزات پزشکی و نحوه استفاده از آن‌ها اشاره شده است.

شما می توانید از طریق راه ارتباطی زیر با ما در تماس باشید تا در اولین فرصت برای شما خدمات اجاره اکسیژن ساز، کپسول اکسیژن و … در نظر گرفته شود.

 

تماس فوری با کارشناسان

 

دستگاه اکسیژن ساز و کپسول اکسیژن

معمولا این دو دستگاه از نظر افراد عادی یکسان در نظر گرفته می‌شوند. اگرچه هر دو اکسیژن اضافی را به بیماران مبتلا به مشکلات تنفسی حاد و مزمن مانند آسم، ذات الریه، سندرم دیسترس تنفسی (RDS)، دیسپلازی برونکوپولمونری (BPD)، بیماری انسداد مزمن ریوی (COPD)، سیستیک فیبروزیس، آپنه خواب و غیره می‌رسانند؛ اما برخلاف دیدگاه آن‌ها از نظر کارکرد و ظاهر کاملا با یکدیگر متفاوت هستند. بزرگترین تفاوت دستگاه اکسیژن ساز با کپسول اکسیژن، در نحوه تأمین گاز اکسیژن است. بدین شکل که در کپسول‌های اکسیژن در سایزهای مختلف مقدار مشخصی از اکسیژن فشرده ذخیره می‌شود که می‌توان تا زمان تمام شدن از آن استفاده کرد.

 

اما دستگاه‌های اکسیژن ساز هوای اطراف خود را فیلتر می‌کنند و پس از تخلیص و فشرده‌سازی اکسیژن موجود در آن، تا هر زمانی که لازم دارید اکسیژن اضافی نامحدود با خلوص 90 تا 95% را برای شما تامین می‌کنند. یکی دیگر از تفاوت‌های این دو دستگاه در نحوه تحویل گاز اکسیژن است. این امکان وجود دارد که دستگاه اکسیژن ساز را به گونه‌ای تنظیم کرد که به صورت دوز-پالس اکسیژن را به کمک کانولا بینی یا ماسک به ریه‌های بیمار ارسال کند، اما کپسول اکسیژن همیشه یه صورت جریان مداوم گاز اکسیژن را تحویل می‌دهد.

احتمال آتش‌سوزی کپسول‌های اکسیژن وجود دارد، به همین دلیل تهیه یک دستگاه اکسیژن ساز به دلیل امنیت بالای آن واقعا عاقلانه است. از طرفی به دلیل صرفه اقتصادی بالای آن، در اصل نوعی سرمایه‌گذاری محسوب می‌شود. در حال حاضر دو نوع دستگاه اکسیژن ساز وجود دارد؛ نوع خانگی و نوع قابل حمل (پرتابل) که به ترتیب با برق شهری و باتری کار می‌کنند. امکان جابه‌جایی نوع قابل حمل آن به راحتی ممکن است و به همین دلیل بیشتر برای ورزش، انجام کارهای بیرون از منزل و تفریح و گردش استفاده می‌شود. البته در نهایت این پزشک شما است که تصمیم می‌گیرد کدام یک از این دستگاه‌ها (دستگاه اکسیژن ساز و کپسول اکسیژن) با توجه به وضعیت بالینی و سبک زندگی شما برای شما مناسب‌تر است.

قابل ذکر است که خرید و حتی اجاره دستگاه اکسیژن ساز در کرج و کپسول اکسیژن با دستور پزشک ممکن است. زیرا از نظر پزشکی، دریافت دوز بالای اکسیژن سمی محسوب می‌شود و می‌تواند باعث آسیب به ریه‌ها شود. از طرفی باید از قبل با توجه به وضعیت بالینی خود بدانید که بدن شما به چه میزان اکسیژن نیاز دارد. این مساله برای هر بیمار متفاوت است و پزشک نیز با توجه به نتیجه آزمایش گاز خون شریانی و تست پیاده‎روی با وجود دستگاه پالس اکسی‌متری، میزان کافی آن را در شرایط مختلف زندگی مانند خواب و ورزش اعلام می‌کند.

 

تماس فوری با کارشناسان

 

دستگاه ونتیلاتور

وقتی بیمار نتواند به درستی نفس بکشد یا اینکه به دلیل از کارافتادگی ریه‌ها به صورت طبیعی و ارادی قادر به تنفس نباشد؛ وجود یک دستگاه ونتیلاتور با تهویه مکانیکی می‌تواند نجات‌بخش باشد. چرا که این دستگاه به کمک ریه‌ها می‌آید و اکثرا برای بیماران با مشکلات تنفسی مانند اسکلروز جانبی آمیوتروفیک (ALS)، کلاپس ریه، بیماری انسدادی مزمن ریوی (COPD)، عفونت ریه، کووید-19، نوزادان با تکامل ناقص ریه و حتی بیماران بستری در بخش‌های ویژه بیمارستان (ICU , CCU) به دلایل کما یا از دست دادن هوشیاری، آسیب یا سکته مغزی، مصرف بیش از حد دارو، سندرم گیلن باره، بیماری میاستنی گراویس، فلج اطفال و آسیب‌های فوقانی نخاع؛ به تشخیص پزشک مورد استفاده قرار می‌گیرد. این دستگاه بدین شکل کار می‌کند که به کمک انتوباسیون یا لوله‌گذاری در مجاری تنفسی، اکسیژن را وارد ریه‌ها و دی اکسید کربن را خارج می‌کند تا زمانی‌که وضعیت بیمار بهتر شود. خوشبختانه امروزه با ظهور دستگاه‎های ونتیلاتور قابل حمل یا پرتابل، امکان بستری بیمار در منزل و ادامه روند درمان او به کمک حضور پزشک و پرستار ویژه ICU وجود دارد. دقیقا مطابق شرایطی که مرکز خدمات پزشکی و پرستاری در منزل همیار سلامت می‌تواند برای شما فراهم کند.

 

اجاره دستگاه سی پپ و بای پپ

دستگاه بای پپ (bipap) و سی پپ (cpap) از تجهیزات کاربردی پزشکی هستند که به کمک بیماران تنفسی می‌آیند. افرادی که دچار وقفه تنفسی در خواب و یا آپنه خواب هستند با یاری این دستگاه ها قادر خواهند بود خوابی آرام در کنار تنفس نرمال و عادی را تجربه نمایند. هر دو دستگاه، هوای فشرده شده را توسط لوله هایی به ماسک مخصوص منتقل می کنند. بیمار توسط ماسک هوا را تنفس کرده و گرفتگی و انسداد مسیرهای تنفسی و عضلات گلو برطرف می گردد.جهت اطلاع از قیمت اجاره دستگاه بای پپ و سی پپ با ما در تماس باشید.

 

 

تجهیزات مانیتورینگ

دستگاه‌های مانیتورینگ یکی از تجهیزات پزشکی هستند که به کمک حسگر، پردازشگر و صفحه نمایش امکان نظارت بر علام حیاتی دمای بدن، میزان فشار خون، درصد اکسیژن خون و ریتم قلبی (ضربان قلب) بیمار را برای پزشکان و پرستاران فراهم می‌کنند. انواع پیشرفته‌تر آن‌ها مانند مانیتورهای ECG و مانیتورهای بیهوشی، امکان تحلیل وضعیت قلب با امکان ثبت نوار قلبی یا الکتروکاردیوگرام را نیز دارند. معمولا اکثر بیماران مبتلا به سکته مغزی و قلبی، در حالت کما و حتی حیات نباتی، پس از ترخیص از بیمارستان نیز نیاز به نظارت لحظه‌ای بر علائم حیاتی خود دارند. بنابراین می‌توان با اجاره یک دستگاه مانیتور سه‌ کاره و قابل حمل، به صورت مداوم در منزل وضعیت بیمار خود را بررسی و به پزشک گزارش کرد.

 

تماس فوری با کارشناسان

 

در این شرایط، دیگر نیازی به صرف هزینه‌های سنگین بستری در بیمارستان نیست و فقط باید برای اجاره دستگاه هزینه اندکی پرداخت کرد. نسخه جدید تجهیزات مانیتورینگ امکان محاسبه دوز داروی مصرفی، ذخیره داده‌های حیاتی بیمار، انتقال داده‌های حیاتی بیمار به پزشک به کمک اینترنت و چاپ داده‌های بالینی بیمار را دارند که واقعا تحسین‌برانگیز است.

انواع تشک مواج تخم مرغی، سلولی و بیمارستانی

ممکن است بیمار شما به دلیل از کارافتادگی یا جراحت خاصی برای مدت طولانی قادر به حرکت نباشد و در نتیجه بیشتر اوقات خود را در رختخواب سپری کند. در این شرایط استفاده از یک تشک معمولی نه تنها به وی کمکی نخواهد کرد، بلکه ممکن است بیشتر آسیب‌رسان باشد و به مرور باعث بروز مشکلاتی مانند بدن درد مزمن یا زخم بستر شود. در حال حاضر دو نوع تشک مواج با نام‌های تشک مواج تخم مرغی و تشک مواج سلولی برای این گروه از بیمارن طراحی شده است که هرکدام ویژگی‌های خاص خود را دارند. توصیه می‌کنیم پیش از تهیه هر نوع تشک مواج، حتما به مدت زمان احتمالی بستری بیمار خود در منزل، وزن بیمار، میزان عدم تحرک بیمار، وجود یا عدم وجود درجات مختلفی از زخم بستر؛ توجه کنید. البته مشاوران خبره مرکز خدمات پزشکی و پرستاری در منزل همیار سلامت راهنمایی‌های لازم را در این زمینه خدمت شما ارائه خواهند داد.

تشک مواج تخم مرغی

سطح تشک مواج تخم مرغی دارای پستی و بلندی‌هایی مانند شانه تخم مرغ است و به همین دلیل این نام برای آن انتخاب شده است. برقراری جریان هوا در هرکدام از این نقاط تخم‌مرغی شکل باعث می‌شود تا فشار ناشی از وزن بیمار بر روی تشک توزیع شود. به همین دلیل، احتمال بروز زخم بستر و دردهای عضلانی به میزان زیادی کاهش می‌یابد و حتی در صورت وجود زخم بستر قبلی، روند بهبود آن تسریع می‌شود. معمولا ضد آب است و جنس پارچه آن به گونه‌ای انتخاب شده است که مانع از تعریق بیمار می‌شود. طبق تجربه بهتر است این نوع تشک برای بیمارانی که قرار است کمتر است یک سال در منزل بستری باشند و وزن کمتر از 120 کیلوگرم دارند؛ تهیه شود. در غیر این صورت بهتر است یک تشک مواج سلولی خریداری یا اجاره کنید.

تشک مواج سلولی

در واقع سلول‌های این نوع تشک مواج، همان استوانه‌هایی هستند که به صورت موازی در کنار یکدیگر قرار گرفته‌اند. با ورود جریان هوا به آن‌ها، وزن بیمار و فشار ناشی از آن بر روی تشک توزیع می‌شود. در نتیجه به پیشگیری از تعریق و تجمع رطوبت، به دلیل استراحت برای مدت زمان طولانی، بسیار کمک خواهد کرد. از آنجایی‌که این نوع تشک نسبت به تشک مواج تخم مرغی ضخامت بیشتری دارد، امکان استفاده از آن برای بیمارانی که حتی تا آخر عمر خود مجبور به بستری شدن در منزل هستند و وزن آن‌ها بیشتر از 120 کیلوگرم است؛ وجود دارد. طبق نظر پزشکان طب فیزیکی، اگر بیمار شما دارای زخم بستر خفیف با درجه 1 یا 2 است؛ بهتر است از تشک مواج تخم مرغی استفاده شود. اما اگر شدت آن بیشتر شده و در حدود درجه 3 یا 4 است؛ حتما باید از تشک مواج سلولی استفاده کنید.

 

دقت کنید که صرفا وجود یک تشک مواج کاملا نمی‌تواند از بروز زخم بستر در بیمار جلوگیری کند. شما باید حتما در طول روز چندین بار وضعیت بدنی بیمار خود را تغییر و نقاط تحت فشار را ماساژ بدهید.

سخن آخر

نگهداری از یک بیمار در منزل کار ساده‌ای نیست و علاوه بر لزوم ویزیت مرتب پزشک و پرستار، باید تجهیزات پزشکی لازم متناسب با وضعیت بالینی وی را نیز تهیه کرد. با توجه به افزایش مداوم قیمت دلار در کشور، می‌توان به صراحت گفت که دیگر امکان خرید تجهیزات پزشکی مختلف وجود ندارد و بهتر است به فکر اجاره آن‌ها از یک مرکز معتبر باشید. اگر ساکن کرج هستید می‌توانید برای اجاره اکسیژن ساز، اجاره کپسول اکسیژن، اجاره ونتیلاتور، اجاره تشک مواج، اجاره تجهیزات مانیتورینگ با حداقل هزینه، با شماره‌های داخلی مرکز همیار سلامت تماس بگیرید.

شما می توانید از طریق راه ارتباطی زیر با ما در تماس باشید تا در اولین فرصت برای شما خدمات اجاره دستگاه اکسیژن ساز، کپسول اکسیژن و … در نظر گرفته شود.

تماس فوری با کارشناسان

4/5 - (7 امتیاز)

9 پاسخ

 1. سلام.اکسیژن خون بیمار من بدون اکسیژن ۷۸ تا ۸۰ ٪متغیر است دستگاه اکسژن ساز ۵ لیتری مناسب بیمارم هست؟

  1. سلام ، در جواب میشه گفت که حتما به دستگاه اکسیژن نیاز دارن ، ولی هر بیمار پاسخ متفاوتی به دریافت اکسیژن می دهد، و در صورت دسترسی به دستگاه ۵ لیتر به بالا که ریسک شما پایین تر میاد ولی به طور معمول ۵ لیتر در بازار موجود است.

   لطفا جهت دریافت مشاوره تخصصی‌تر با شرکت در تماس باشید.

 2. با سلام
  لطف میکنید هزینه و ارسال دستگاه اکسیژن ساز و هم چنین کپسول اکسیژن رو در شمال تهران بذارید
  کل تهران خدمات دارید؟

 3. سلام.لطفا اجاره دستگاه اکسیژن ساز در کرج بفرمائید. و اینکه آیا فردا روز جمعه امکان تهیه این دستگاه هست؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *