وبلاگ

همیار سلامت | ارائه دهنده انواع خدمات پزشکی و پرستاری

نیاز به مشاوره دارید؟

کارشناسان ما همه روزه از ساعت 8 الی 23 پاسخگوی تماس شما هستند.

؛="تماس

امروزه به سبب دلایل متفاوت شاهد بروز بیماری‌های مختلف و به ویژه بیماری‌های تنفسی هستیم. آلودگی هوا به عنوان یکی از این عوامل، همواره در جریان بوده و با وجود خود، سبب دست و پنجه نرم کردن افراد مسن با تنفس اکسیژن شده. از سوی دیگه هم این اتفاق با پدید اومدن کرونا و درگیری‌های خاصی که برای افراد داره، تشدید شده. به عبارتی بیشتر افراد رو در میان انبوهی از بی‌هوایی قرار داده و مانند سدی مانع تنفس اون‌ها شده. به هر حال این مسئله که همه برای تنفس و زنده موندن نیاز به اکسیژن دارن، انکار شدنی نیست‌. به همین دلیل دستگاهی تحت عنوان دستگاه اکسیژن ساز روی کار اومده تا افرادی که بیماری تنفسی دارن و به سبب این بیماری نمی‌تونن به راحتی نفس بکشن، با استفاده از این دستگاه تنفس خودشون رو بهبود ببخشن.

 

 

راهنما تهیه دستگاه اکسیژن ساز

 

 

تماس فوری با کارشناسان

مدیریت : 02632534658

دفتر کرج : 02632239002

دفتر تهران : 02126324158

اکسیژن ساز چیست؟

همونطور که گفته شد، دستگاه اکسیژن ساز وسیله‌ای هست که برای بیماران تنفسی مورد استفاده قرار می‌گیره. اما سوال اینجاست که این دستگاه کاربردی چیست و چگونه‌ عمل می‌کنه؟ این دستگاه، تنفس رو به وسیله غلظت بخشیدن اکسیژن هوای تنفسی راحت می‌کنه و سبب روان شدن هوای ورودی می‌شه. این غلظت بخشی به اکسیژن، با استفاده از دریافت اکسیژن هوا و غلیظ کردن اون صورت می‌گیره. همونطور که می‌دونین، هوایی که ما از اون تنفس می‌کنیم، در حالت عادی و بدون در نظر گرفتن استثنائات، دارای تنها 21 درصر اکسیژن هست. این میزان در هوای آلوده، به سبب افزایش آلاینده‌ها، کمتر هم می‌شه. به همین دلیل هم افراد می‌تونن هوای پاک‌تری رو دریافت کنن. با توجه به اهمیت و ویژگی‌هایی که دستگاه اکسیژن ساز داره، در ادامه این مقاله می‌خوایم اطلاعات بیشتری رو در رابطه با این دستگاه به شما ارائه بدیم. در صورتی که شما هم برای مشکلات تنفس خود یا اطرافیانتون، نیاز به اجاره دستگاه اکسیژن ساز دارین و می‌خواین نسبت به ویژگی‌ها و اطلاعات کلی این دستگاه آگاهی کسب کنین، می‌تونین در ادامه این مقاله با ما همراه باشین.

ویژگی‌های دستگاه اکسیژن ساز مناسب

به طور کلی، وظیفه این دستگاه، ساخت اکسیژن هست. این اکسیژن به گونه‌ای نیست که با ساخته شدن افزایش پیدا کنه و در تعداد بالاتری در اختیار افراد قرار بگیره! بلکه همون میزان اکسیژنی که در هوای تنفسی وجود داره، تحت فشار بالا قرار می‌گیره تا متراکم بشه و به عبارتی غلظت اون افزایش پیدا کنه. این عملکرد سبب می‌شه بیماران بتونن بهتر اکسیژن دریافت کنن. مسئله اکسیژن اهمیت بالایی برای بیماران مختلف داره. چرا که معمولا بسیاری از بیماری‌ها دستگاه تنفس رو درگیر خودشون می‌کنن. به همین دلیل هم نمی‌تونیم نسبت به این مسئله مهم بی‌تفاوت باشیم که دستگاه اکسیژن در کیفیت خوب و مناسب باشه. از ویژگی‌هایی که می‌توان برای دستگاه اکسیژن ساز مناسب نام برد، خلوص کامل هوای خروجی، صدای کم در حین انجام و بازده مناسب هست. این ویژگی‌ها سبب شده تا کیفیت دستگاه‌های اکسیژن با هم تفاوت پیدا کنن.

انواع دستگاه اکسیژن ساز

دستگاه اکسیژن ساز در دو نوع ساخته می‌شه که هر کدوم ویژگی‌ها مختلفی دارن که در ادامه به ارائه توضیحاتی در رابطه با هر یک از این انواع خواهیم پرداخت.

  • دستگاه اکسیژن ساز پرتابل

این نوع از دستگاه‌های اکسیژن ساز برای افرادی مناسب‌تر هست که بخوان اون رو دائما حمل کنن و از جایی به جای دیگه ببرن. این افراد می‌تونن با تهیه اکسیژن ساز در انواع پرتابل، در حال حرکت هم از اون استفاده کنن. بسیاری از افراد هستن که با وجود سلامت کامل، دچار مشکلات تنفسی هستن، یعنی مانعی برای فعالیت ندارن. به همین دلیل انتخاب این نوع از دستگاه اکسیژن ساز بسیار مناسب هست. ساختار این دستگاه به صورت چمدانی و قابل حمل بر روی دوش هست که این سبک از حمل کردن، وزن دستگاه رو کاهش می‌ده. دستگاه اکسیژن ساز پرتابل در اندازه‌های کوچک موجود هست و با استفاده از باتری تغذیه می‌شه.

 

  • دستگاه اکسیژن ساز ثابت

در نوع دوم این مسئله کاملا برعکس هست، یعنی این نوع دستگاه اکسیژن ساز قابلیت حمل نداره و برای قرارگیری در یک محل مورد استفاده قرار می‌گیره. این دستگاه با قرار گرفتن روی زمین و تغذیه از طریق منبع برق عمل می‌کنه که همین مسئله طریقه دریافت انرژی در اون، به یکی از دلایل عدم توانایی برای حمل شده. دلیل دیگه‌ای که سبب تشدید عدم توانایی برای حرکت اون می‌شه، مسئله وزن اون هست. وزن دستگاه اکسیژن ساز ثابت، شامل طیفی از اعداد 14 الی 28 کیلوگرم می‌شه. این میزان برای حمل زیادی سنگین است. تهیه دستگاه اکسیژن ساز ثابت، مناسب کسانی هست که بیماری تنفسی شدیدی ندارن و می‌تونن زمان‌هایی رو بدون این دستگاه سپری کنن. حتی کسانی که به سبب سن بالا و یا آسیب‌های ستون فقرات هم که دچار بیماری تنفسی هستن، می‌تونن از این نوع استفاده کنن.

به طور کلی افراد باید با توجه به نیاز خودشون اقدام به تهیه اکسیژن ساز مناسب کنن تا دچار مشکل برای حمل یا شارژ کردن اون نشن. از اونجایی که عملکرد هر دو این مدل دستگاه‌های اکسیژن ساز یکسان هست، انتخاب باید با توجه به شرایط افراد باشه.

 

دستگاه اکسیژن ساز بیمارستانی

 

دستگاه اکسیژن ساز خانگی و بیمارستانی

در رابطه با انواع دستگاه اکسیژن ساز اطلاعاتی ارائه داده شد؛ که گفتیم دستگاه اکسیژن ساز در دو نوع پرتابل یا قابل حمل و غیر پرتابل هست. در این میان دستگاه اکسیژن ساز غیر قابل حمل با اصطلاح دستگاه اکسیژن ساز خانگی هم شناخته می‌شه. در واقع این نوع دستگاه به خاطر ساکن بودن خود، می‌تونه گزینه مناسبی برای استفاده در خانه باشه. چرا که همانند یکی از مبلمان، روی زمین قرار می‌گیره. از این رو افراد می‌تونن در خانه از اون استفاده کنن. به علاوه کاربرد دیگه‌ای که این نوع از دستگاه‌های اکسیژن ساز داره، استفاده در بیمارستان‌هاست. در بیمارستان‌ها برای بیماران زیادی نیاز هست که از دستگاه اکسیژن ساز استفاده بشه. بسیاری از بیمارانی که حتی مشکل تنفسی ندارن هم ممکن هست به خاطر انجام عمل‌ جراحی، نیاز به دستگاه اکسیژن ساز پیدا کنن تا بتونن راحت‌ نفس بکشن. به همین دلیل انواع غیر قابل حمل و ثابت برای بیمارستان‌ها مناسب‌تر خواهد بود. چرا که بیماران در داخل بیمارستان نیازی به تحرک و رفت و آمد چندانی ندارن و به همین دلیل می‌تونن به راحتی از این نوع دستگاه اکسیژن ساز برای تنفس اکسیژن غلیظ استفاده کنن. به هر حال بیماران زیادی در شرایطی قرار می‌گیرن که نمی‌تونن راحت تنفس کنن و همین مسئله باعث می‌شه که احتیاج به دستگاه اکسیژن ساز پیدا کنن. برای همین منبع برق بهترین گزینه شارژی خواهد بود. در غیر این صورت برای استفاده از دستگاه اکسیژن ساز پرتابل، جهت اکسیژن دهی به تعداد بالایی از بیماران، نیاز بسیاری به باطری پیدا خواهد شد.

دستگاه اکسیژن ساز از نظر حجم

حجم در مدل‌های مختلف دستگاه اکسیژن ساز متفاوت هست و این میزان حتی می‌تونه به نوع دستگاه اکسیژن ساز هم بستگی داشته باشه. وقتی حرف از دستگاه اکسیژن ساز می‌شه، حجم بالا بسیار مناسب‌تر خواهد بود. چرا که ظرفیت بیشتری هم داره. به هر حال این مسئله که دستگاه اکسیژن ساز تا چه مدت بازدهی داشته باشه، به حجمی که داره وابسته هست. هر چه حجم ورودی هوا بیشتر باشه، به همون میزان خروجی بیشتر خواهد بود. به همین دلیل هم توصیه می‌شه که به این مسئله که دستگاه اکسیژن ساز حجم مناسب و زیادی داشته باشه، توجه کنین. در واقع این حجم جزئی از ملاک‌های افراد در تهیه اکسیژن ساز هست.

تماس فوری با کارشناسان

مدیریت : 02632534658

دفتر کرج : 02632239002

دفتر تهران : 02126324158

بهترین دستگاه‌های اکسیژن ساز ایرانی

از اونجایی که دستگاه اکسیژن ساز به یکی از پراستفاده‌ترین‌ها در عرصه بیماری‌های تنفسی و حتی غیر تنفسی تبدیل شده، کمپانی‌های بسیاری اقدام به تولید اون، در جهت پاسخگویی به نیاز افراد کردن. این کمپانی‌ها هر کدوم با ارائه دستگاه‌های اکسیژن ساز در انواع مختلف، سعی بر معرفی خود به جامعه پزشکی رو دارن. شاید فکر کنین که تنها برندهای خارجی هستن که اقدام به تولید دستگاه اکسیژن ساز کردن! اما برندهای مختلف ایرانی هم وجود دارن که هر کدوم با ارائه بهترین کیفیت، تونسته به نوعی خودش رو در این عرصه ثابت کنه و به رقیبی برای برندهای خارجی تبدبل بشه. از جمله این برندها می‌توان به موارد زیر اشاره کرد.

 

  • دستگاه اکسیژن ساز ایرانی برند oxygenplus

برند oxygenplus به عنوان یکی از برندهای پیشرو در عرصه تولید محصولات مختلف پزشکی، اعم از همین دستگاه اکسیژن ساز، به سبب کیفیتی که به مصرف کنندگان خود ارائه می‌ده، تونسته محبوبیت زیادی رو در بین افراد کسب کنه. در این میان دستگاه اکسیژن ساز خانگی، به خاطر ویژگی‌هایی که داره، یکی از بهترین‌ها بوده. دستگاه اکسیژن ساز ایرانی برند oxygenplus در ظرفیت 5 لیتری، حجم مناسبی داره. این دستگاه وزن 13 کیلو گرمی داره و صدای فوق‌العاده کمی تولید می‌کنه. دستگاه اکسیژن ساز ایرانی برند oxygenplus در اندازه‌های 470 ×270 ×380 میلی‌ متر و توان مصرفی 320W ساخته می‌شه.

 

  • دستگاه اکسیژن ساز ایرانی برند سوشیا

برند سوشیا با تولید دستگاه اکسیژن ساز خانگی، از دیگر برندهای مطرح در این عرصه هست. این دستگاه به سبب ویژگی‌های خاصی که داره، به شدت برای افراد نیازمند به اکسیژن تراپی توصیه می‌شه. این دستگاه مجهز به لیزر بوده که سبب نمایان کردن خلوص اکسیژن می‌شه و باعث می‌شه تا افراد نسبت به بالا بودن خلوص اکسیژن اطمینان خاطر داشته باشن. دستگاه اکسیژن ساز برند سوشیا جدای از طراحی زیبایی که در ساخت اون وجود داره، کیفیت فوق‌العاده بالایی داره و این کیفیت باعث شده تا طرفداران بسیاری داشته باشه. این دستگاه با ظرفیت 5 لیتری، صدای فوق‌العاده کمی رو تولید می‌کنه و فیلتر مخصوص آنتی باکتریال داره. خروجی اکسیژن این دستگاه خلوص 96 درصدی داره. دستگاه اکسیژن ساز برند سوشیا وزن 17.5 کیلو گرم و اندازه‌های 420×360×650 داره.

 

  • دستگاه اکسیژن ساز ایرانی برند نفس یار

این دستگاه  هم جزء بهترین‌های این عرصه در ظرفیت 5 لیتری هست. دستگاه اکسیژن ساز برند نفس یار برای افراد مبتلا به انسداد ریه، آسم، نارسایی قلبی، سرطان ریه، ذات الریه و آپنه خواب مناسب هست.

 

همیار سلامت

سایت همیار سلامت با ارائه مشاوره رایگان جهت تهیه و اجاره دستگاه اکسیژن ساز در تهران و کرج به شما در تصمیم‌گیری و انتخاب کمک می‌کنه‌. در صورت نیاز به دریافت مشاوره رایگان در جهت اجاره و تهیه دستگاه اکسیژن ساز، از طریق شماره های تماس زیر در ارتباط باشید.

تماس فوری با کارشناسان

مدیریت : 02632534658

دفتر کرج : 02632239002

دفتر تهران : 02126324158

4.5/5 - (2 امتیاز)

همیار سلامت | ارائه دهنده انواع خدمات پزشکی و پرستاری

با گذشت سال ها فعالیت در حوزه مراقبتی و پرستاری، در همیار سلامت تجربه بی نظیری در زمینه خدمات پرستاری و تجهیزات سلامتی و مراقبتی کسب کرده ایم.

ارائـه خدمات تـخصصـی پرستاری و پزشکی در همیار سلامت شامل موارد ،بسیاری اعم از ویزیت پزشک عمومی و متخـصص در منزل شخصی شما، پرستاری از سالمند در منزل، پانسمان نوین و زخم دیابتی، انواع تست ها، خدمات آزمایشـگاهـی، پرستاری از مـددجویان نیازمند مراقبت های ویژه فراهــم نمودن و اجـــاره انواع لوازم و تجــهیـزات پزشکی حـرفــه ای تـنها گوشه ای از تخصص ها و خدمات همیار سلامت میباشد.

نیاز به مشاوره دارید؟

کارشناسان ما همه روزه از ساعت 8 الی 23 پاسخگوی تماس شما هستند.

همیار سلامت - خدمات پرستاری و پزشکی در منزل تهران و کرج
درخواست های محبوب:
برای دیدن نوشته هایی که دنبال آن هستید تایپ کنید.