همیار سلامت | ارائه دهنده انواع خدمات پزشکی و پرستاری

نیاز به مشاوره دارید؟

کارشناسان ما همه روزه از ساعت 8 الی 23 پاسخگوی تماس شما هستند.

اجاره تشک مواج در کرج

امروزه نگهداری از بیماران در منزل با چالش های فراوانی همراه است. حضور بیمار در منزل مستلزم نگهداری های خاص و تخصصی، تجهیزات و وسایل مخصوص به خود است. همچنین حضور افراد کاربلد و متخصص نیز ضروری به نظر می رسد. برای برآورده شدن این خواسته های شما، همیار سلامت تدابیر بسیاری اندیشیده است.

این مجموعه با برخورداری از کادری مجرب و با بکار گیری پزشکان و متخصصان توانمند به شما ضمن اجاره تشک مواج در منزل خدمات دیگری نظیر ویزیت پزشک در منزل، پرستار سالمند، اجاره تجهیزات پزشکی مانند اجاره دستگاه اکسیژن ساز، اجاره کپسول اکسیژن و…ارائه می دهد.

تشک مواج چیست؟

یکی از راه های بسیار خوب و مطمئن به منظور جلوگیری از زخم بستر استفاده از تشک مواج است. برخی نیز این تشک را با نام تشک ضد زخم بستر می‌شناسند. دارای جنس pvc با کیفیت است و همراه آن یک پمپ هوای کم صدا نیز وجود دارد. این تشک طوری طراحی شده است که سبب گردش هوا شده و مانع از بروز زخم بستر می گردد. تشک مواج به وسیله دو کانال مستقل، فشار وزن بدن فرد را در مناطق مختلف بدن جابجا می نماید و بدین طریق یاری می رساند که فشار وزن بیمار در نقاط مختلف پخش گردد.

به منظور اجاره تشک مواج در کرج و شهرستان های اطراف از جمله ماهدشت، چهارباغ، کمال شهر، فردیس و… با مشاورین ما در تماس باشید. کارشناسان ما در زمینه قیمت اجاره تشک مواج و شرایط آن شما را راهنمایی خواهند کرد.

تماس فوری با کارشناسان

مدیریت : 02632534658

دفتر کرج : 02632239002

دفتر تهران : 02126324158

 

چه کسانی کاندید استفاده از تشک مواج هستند؟

 1. افرادی که دچار آسیب های نخاعی شده اند
 2. بیماران مبتلا به فلج مغزی
 3. افراد مبتلا به آسیب های مغزی
 4. بیماران مبتلا به پارکینسون
 5. بیماران مبتلا به آلزایمر
 6. بیماران زخم بستر

ما با اجاره تجهیزات پزشکی و اعزام نیروهای متخصص در زمینه های مختلف، جهت رسیدگی و بررسی اوضاع بیمار و سالمند خدمتی نوین را به شما ارائه خواهیم کرد. شما به راحتی می توانید با تماس آسان با کارشناسان ما، نیروهای متخصص و خدمات متنوعی را در محل زندگی خود دریافت نمایید. اعزام پزشک و ویزیت بیمار، پرستار بیمار و سالمند، اجاره نوار قلب در منزل، سرم تراپی در منزل، تزریقات در محل شما و… تنها بخش کوچکی از خدمات ما در قبال شماست. همچنین با اجاره تجهیزات نگهداری از بیمار مانند اجاره کپسول اکسیژن در کرج و حومه، اجاره اکسیژن ساز در کرج، اجاره بای پپ و سی پپ و اجاره تشک مواج رفاه و آسایش را برای بیمار شما فراهم می کنیم.

 

اجاره تشک مواج در کرج

 

اجاره تشک مواج در کرج

تشک مواج برای بیمارانی که قرار است مدتی طولانی تا زمان بهبود استراحت کنند امری حیاتی است. بعضی از مواقع لازم است که بیمار به مدت طولانی، دوران درمان خود را در بستر بیماری به صورت کم تحرک سپری کند. برخی اوقات نیز بیمار به دلیل وجود عارضه هایی، بی حرکت در بستر قرار می گیرد. در این زمان ممکن است خطرات زیادی در اثر عدم دقت در این امر به وجود آید.

یک انسان در حالت طبیعی در زمان خواب به صورت نیمه ارادی و غیرارادی وضعیت بدنی خود را تغییر می دهد. در این زمان است که قسمت های مختلفی از بدن که تحت فشار قرار داشته اند، وضعیت خود را تغییر داده و از عواقب فشار دائمی در امان می مانند. این فشار می تواند به پشت سر، پاشنه پا، لگن، لاله گوش و قوزک ها وارد شود.

افرادی که بیمار هستند عمل تغییر وضعیت در آنها به درستی انجام نمی شود یا اصلاً صورت نمی پذیرد. در نتیجه جریان خون در منطقه ای که تحت فشار است مختل شده و احتمال دارد که قسمتی از پوست بمیرد و زمینه‌ساز زخم بستر شود. ممکن است افراد همراه و خانواده بیمار نتوانند به صورت دائم در کنار بیمار باشند و او را جابجا کنند. شاید هم جابجایی برای فرد بیمار ناخوشایند باشد.

زخم بستر زخمی است که به سبب فشار طولانی در پوست به وجود می آید. این زخم بیشتر بر روی پوست قسمت های استخوانی خود را نشان می دهد؛ مانند پاشنه پا، ستون فقرات، تیغه شانه، مفصل ران و باسن.

افرادی که به مدت طولانی به سمت جانبی می خوابند در نواحی لاله گوش، پوست قوزک خارجی، برجستگی کنار لگن، برجستگی روی منطقه کناری زانو و نواحی کناری سر، دچار زخم بستر می گردند. افرادی که به مدت طولانی مدت بر روی شکم خود می خوابند نیز ممکن است شاهد بروز زخم بستر در نواحی آرنج، انگشتان، قفسه سینه و زانو باشند.

تماس فوری با کارشناسان

 

پیشگیری از زخم بستر با تشک مواج

به منظور جلوگیری از بروز زخم بستر راه های زیادی وجود دارد که یکی از مهمترین آنها استفاده از تشک های مواج است. در ادامه راه های دیگر جلوگیری از بروز زخم بستر به همراه استفاده از تشک مواج بیان می گردد:

 • استفاده از تشک مواج
 • ماساژ دادن قسمت های تحت فشار قرار گرفته با روغنی مانند روغن زیتون
 • شستشوی مناطق مورد نظر با آب ولرم و صابون
 • بررسی مناطق احتمالی بروز زخم بستر و تمیز نمودن آنها به صورت مرتب
 • جابجایی و تغییر وضعیت بیمار هر دو ساعت یکبار
 • اگر بیمار مصرف کننده دخانیات است بهتر است که تشویق به ترک آن شود.
 • تغذیه مناسب و رساندن موادی مانند پروتئین، ویتامین، کالری، آب، مواد معدنی و… به بدن فرد بیمار
 • تعویض کردن روزانه ملافه فرد بیمار
 • جلوگیری از مرطوب بودن ملافه زیر بیمار
 • استفاده از ملافه های نخی یا پنبه ای و دوری از روکش های پلاستیکی و تماس مستقیم آن با بدن

 

انواع تشک مواج

تشک مواج سلولی:

این تشک آستانه تحمل کردن وزنی تا حدود ۱۵۰ کیلوگرم را دارد. این نوع از تشک مواج، از تعدادی لوله منعطف تشکیل شده است که با حالتی منظم در کنار یکدیگر قرار گرفته اند. این تشک نسبت به انواع تخم مرغی ارزش بیشتری نیز دارد. از نظر ظاهر و شکل شبیه به لوله هایی است که در کنار یکدیگر جای گرفته اند. تشک مواج سلولی برای زخم بستر های درجه سه و چهار گزینه ای مناسب است.

تشک مواج تخم مرغی یا لانه زنبوری:

تشک مواج تخم مرغی می تواند وزن تا حدود ۱۲۰ کیلوگرم را تحمل کند. به دلیل آستانه کم تحمل وزن وکیفیت، در درجه دوم نسبت به انواع سلولی قرار دارد. بعضی از این تشک ها سوراخ های ریزی دارند که به منظور جلوگیری از تعریق بدن بیمار تعبیه شده است.

تشک مواج سنسوری:

این نوع تشک از جنس و کیفیت های مختلفی ساخته می شود. از لحاظ ظاهر و شکل ممکن است شبیه تشک هایی مانند سلولی باشد اما این تفاوت را دارد که سنسور هایی برای آن تعبیه شده است.

تشک مواج بیمارستانی یا فوق تخصصی:

این نوع از تشک مواج که با نام لیزری نیز شناخته می شود جریان هوا به صورت نامحسوس در آن جریان یافته و می تواند از تعریق بیمار که از عوامل اولیه بروز زخم بستر است، جلوگیری نماید. روی این نوع از تشک ها منافذی وجود دارد که قادر است مقداری از هوای داخل سلول‌های این تشک مواج را به سمت بیرون انتقال دهد.

تماس فوری با کارشناسان

 

اجاره تشک مواج

یک تشک مواج خوب چه ویژگی هایی دارد؟

در زمان اجاره یا خرید تشک مواج باید دقت داشته باشید که این تشک ها استاندارد بوده و دارای ویژگی های زیر باشد:

 • حالتی انعطاف پذیر داشته باشد.
 • رطوبت پذیری
 • ایجاد نمودن گرما و حرارت
 • ضد حریق باشد.
 • قابلیت تغییر اندازه داشته باشد.
 • ضد عرق باشد.
 • به طور صحیح جایگیری گردد.
 • امکان نظافت و شستشو داشته باشد.
 • مقدار نرمی و سختی آن متعادل باشد.
 • وزن مناسب و منطقی داشته باشد.

 

 

نحوه استفاده از تشک مواج

این تشک ها دارای دو شیلنگ است. شلنگ های موجود را از یک طرف به خروجی موتور کمپرسور و از طرف دیگر به ورودی تشک متصل نمایید. سپس مبادرت به روشن کردن آن نموده و کمی درنگ کنید. ملحفه ای را بر روی تشک های مواج پهن نمایید. برای کارایی بهتر و بیشتر و نیز بالا رفتن عمر دستگاه بهتر است که هر ۴۸ ساعت حدود یک ساعت به تشک مواج و متعلقات موتوری استراحت دهید. این دستگاه ها به طور دائم کار کرده و به خوبی وظیفه تغییر فشار در نقاط مختلف بدن بیمار را انجام می دهند.

 

اجاره انواع تشک مواج

ما مفتخر هستیم که با اجاره تشک های مواج شما را در زمینه نگهداری بهتر از بیماران عزیز خود یاری رسانیم. با داشتن تشک های مواج، بیماران شما در زمان بیماری و عدم تحرک، شرایط ایده‌آل را خواهند گذراند. با کمک تشک مواج بیمار شما دچار زخم بستر نشده و مشکلات و عواقب جدیدی را که ناشی از بستری طولانی‌مدت است تجربه نخواهد کرد. هزینه اجاره تشک مواج درکرج و حومه (ماهدشت، چهارباغ، کمال شهر، فردیس و…) توسط تیم ما بسیار مناسب بوده و کارشناسان ما جهت پاسخگویی به سوالات شما در این زمینه صبورانه در کنار شما هستند.

ذکر این نکته نیز ضروری است که نگهداری از بیمار و سالمند سختی های خاص خود را دارد. اگر بنابر عدم توانایی، عدم تبحر کافی و مشغله کاری توانایی رسیدگی به بیماران خود را ندارید نگران نباشید. تیم حرفه ای ما با اعزام پرستار بیمار و پرستار سالمند شما را در انجام این مهم یاری می رساند. همچنین خدمات متنوعی را چون تهیه نوار قلب در منزل، سرم تراپی، تزریقات در منزل توسط افراد دلسوز و متخصص انجام می گردد.

بسیاری از بیماران اگر در منزل نگهداری شوند، نیازمند داشتن دستگاه های تخصصی و مورد نیاز هستند. از جمله تجهیزاتی که ما برای رفاه حال شما اجاره خواهیم داد می توان به اجاره اکسیژن ساز در کرج، اجاره تشک مواج، اجاره تجهیزات مانیتورینگ در منزل، اجاره کپسول اکسیژن و… اشاره کرد.

تماس فوری با کارشناسان

 

امتیاز مطلب post

همیار سلامت | ارائه دهنده انواع خدمات پزشکی و پرستاری

با گذشت سال ها فعالیت در حوزه مراقبتی و پرستاری، در همیار سلامت تجربه بی نظیری در زمینه خدمات پرستاری و تجهیزات سلامتی و مراقبتی کسب کرده ایم.

ارائـه خدمات تـخصصـی پرستاری و پزشکی در همیار سلامت شامل موارد ،بسیاری اعم از ویزیت پزشک عمومی و متخـصص در منزل شخصی شما، پرستاری از سالمند در منزل، پانسمان نوین و زخم دیابتی، انواع تست ها، خدمات آزمایشـگاهـی، پرستاری از مـددجویان نیازمند مراقبت های ویژه فراهــم نمودن و اجـــاره انواع لوازم و تجــهیـزات پزشکی حـرفــه ای تـنها گوشه ای از تخصص ها و خدمات همیار سلامت میباشد.

نیاز به مشاوره دارید؟

کارشناسان ما همه روزه از ساعت 8 الی 23 پاسخگوی تماس شما هستند.

همیار سلامت - خدمات پرستاری و پزشکی در منزل تهران و کرج
درخواست های محبوب:
برای دیدن نوشته هایی که دنبال آن هستید تایپ کنید.