اکثر بیماران مبتلا به سرطان به منظور شیمی‌درمانی، بیماران مبتلا به هموفیلی برای تزریق فاکتورهای انعقادی، بیماران مبتلا به تالاسمی برای انتقال خون، بیمارانی که دوران نقاهت پس از جراحی را می‌گذرانند به منظور کنترل عفونت‌های قارچی و باکتریایی و البته بیماران مبتلا به بیماری‌های مزمنی مانند ایدز، بیماری کلیوی، بیماری‌های تنفسی، معلولیت و ضعف حرکتی، آرتریت روماتوئید، نقص ایمنی، نارسایی احتقانی قلب، مولتیپل اسکلروزیس (ام اس) و غیره نیاز به مراجعه مداوم به مراکز درمانی برای تزریق داخل وریدی انواع سرم دارند.
اما متاسفانه امروزه با کاهش ظرفیت بیمارستان‌ها، حجم بالای ترافیک خیابان‌ها، همه‌گیری ویروس کرونا و کمبود وقت، واقعا این روند برای بیماران و خانوده آن‌ها به یک معضل بزرگ تبدیل شده است؛ بخصوص اگر وضعیت بالینی بیمار در اثر پیری، آسیب‌دیدگی، معلولیت و حاملگی ویژه باشد. این نوید را به شما می‌دهیم که در حال حاضر با خدمات ارائه شده از سوی خدمات پزشکی و پرستاری همیار سلامت، امکان سرم تراپی در منزل تهران و کرج یا همان وصل سرم در منزل تهران و کرج فراهم شده است.

با گذشت سال‌ها فعالیت، مرکز همیار سلامت در کرج توانسته تجارب بی‌نظیری در زمینه خدمات پزشکی، پرستاری و تجهیزات سلامتی و مراقبتی بدست بیاورد. این مرکز علاوه بر ارائه خدمات پرستار در منزل مانند پرستار سالمند در منزل، گرفتن نوار قلب در منزل، تزریقات در منزل، سرم تراپی در منزل و پانسمان زخم در منزل، امکان ویزیت پزشک در منزل و اجاره تجهیزات پزشکی مانند اجاره اکسیژن ساز را نیز با مناسب‌ترین قیمت برای رفاه حال شهروندان ساکن کرج فراهم کرده است. در این مطلب قصد داریم علاوه بر ارائه توضیحاتی در مورد دلایل و مزایای سرم تراپی در منزل، به نحوه انجام انواع آن‌ توسط بهترین متخصصان مرکز همیار سلامت نیز اشاره کنیم. پس با ما همراه باشید!

شما می توانید از طریق راه های ارتباطی زیر با ما در تماس باشید تا در اولین فرصت برای شما خدمات سرم تراپی در منزل تهران و کرج در نظر گرفته شود.

 

دفتر تهران: 02126324158

دفتر کرج: 02632534658

تلفن همراه : 0919511357009211877823

دلایل و مزایای انجام وصل سرم در منزل

طبق پروتکل‌های پزشکی، تزریقات وریدی شامل تزریق سرنگ یا تزریق سرم به داخل ورید یا سیاهرگ دست، پا و یا قفسه سینه بیمار می‌باشد. در تزریق سرم برخلاف تزریق سرنگ، دارو یا محلول الکترولیت به میزان کم و به طور تدریجی به دو صورت قطره‌ای یا پمپی به خون وارد می‌شود. در بیشتر موارد از روش قطره‌ای بخصوص برای تزریق سرم‌های قندی یا نمکی به منظور رفع عدم تعادل الکترولیت‌ها و جایگزینی حجم مایعات استفاده می‌شود. در حالی که در مواردی مانند شیمی‌درمانی باید از پمپ‌هایی در مسیر تزریق برای کنترل بهتر سرعت تزریق داروها استفاده کرد. از آنجایی که وصل کردن انواع سرم باید به صورت ایمن انجام شود تا صدمه‌ای به بیمار و همچنین فرد تزریق‌کننده وارد نشود؛ نیاز به توجه، دقت بالا و دستانی باتجربه و آموزش‌‌دیده است. ما به شما این اطمینان را می‌دهیم که پزشکان و پرستاران همیار سلامت در کنار تجربه بالای خود، پروتکل‌های استاندارد و رویه‌های ایمنی را در هنگام انجام تزریقات و سرم تراپی در منزل رعایت می‌کنند. بدین شکل شما نیز در منزل از خطرات عفونت‌های بیمارستانی در امان می‌مانید. از دیگر مزایای انجام سرم تراپی در منزل می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • با مراجعه پزشک یا پرستار در منزل، از رفت‌وآمد و مراجعه مکرر به بیمارستان اجتناب می‌شود و به میزان زیادی در وقت و انرژی بیمار و اعضای خانواده او صرفه‌جویی می‌شود. بیمار نیز می‌تواند در حین سرم تراپی به کارهای شخصی خود مانند مطالعه یا کار با لپ‌تاپ بپردازد.
 • سرم تراپی در منزل از نظر اقتصادی نیز مقرون‌به‌صرفه‌تر از بیمارستان است. زیرا شما از پرداخت هزینه رفت‌وآمد و هزینه بستری خلاص می‌شوید.
 • از ایمن بودن نحوه تزریق سرم خود مطمان خواهید شد؛ چرا که توسط افراد متخصص انجام می‌شود. معمولا تا تمام شدن تزریق همراه شما هستند تا در صورت وجود عوارض جانبی به شما کمک کنند.
 • اصولا بچه‌های خردسال و کودکان از تزریق سرم بخصوص در محیط‌های بیمارستانی می‌ترسند. اما با دریافت خدمات سرم تراپی در منزل می‌توان از استرس آن‌ها کاست و والدین نیز آرامش خاطر بیشتری دارند. البته سالمندان نیز در صورت نیاز به سرم تراپی به دلیل مواجه شدن با انواع بیماری‌ها، از جابه‌جایی مداوم خلاص می‌شوند. چرا که معمولا رفت‌وآمد سالمندان به دلیل ضعف حرکتی واقعا مشکل است. مطالعات مختلف نیز نشان داده‌اند که سرعت روند بهبودی بیماران در منزل بیشتر از بیمارستان است. زیرا از نظر عاطفی بیمار در کنار خانوداه خود شرایط بهتری دارد. به همین دلیل اکثرا پزشکان در اولین فرصت دستور ترخیص بیماران از بیمارستان را می‌دهند تا در منزل شرایط بهتری برای آن‌ها فراهم شود.
 • فوبیای تزریق یا همان ترس از تزریق و نداشتن تخصص کافی، عامل دیگری است که گاهی مانع از وصل کردن سرم توسط نزدیکان بیمار می‌شود. در این شرایط حضور پزشک یا پرستار متخصص برای انجام سرم تراپی در منزل واقعا ضروری است.
 • با سرم تراپی در منزل از مراجعات غیرضروی به بیمارستان‌ها و کلینیک‌ها نیز کاسته می‌شود و پرسنل بیمارستانی می‌توانند به مراجعین واقعی، خدمات بهتر و بیشتری ارائه بدهند.

مزایای سرم تراپی در منزل برای شیمی‌درمانی

متاسفانه روزانه تعداد زیادی از افراد به سرطان مبتلا می‌شوند و طبق آمار این روند به طرز چشمگیری در حال افزایش است. برای افراد مبتلا به سرطان، تشخیص آن به معنای شروع درمانی است که گاهی سال‌ها ادامه پیدا می‌کند. به همین دلیل در بسیاری از موارد، مراکز درمانی ظرفیت کافی برای ارائه خدمات شیمی‌درمانی به بیماران ندارند و طبق پروتکل‌های مشخصی ادامه درمان را تحت نظارت پرستاران متخصص به منزل بیمار ارجاع می‌دهند. در سال 1989، محققان مزایای احتمالی درمان سرطان ریه در منزل را پس از مقایسه با بیمارستان شناسایی کردند. آن‌ها دریافتند که مراقبت‌های پرستاری در منزل از بروز عوارض جانبی پس از شیمی‌درمانی به میزان زیادی می‌کاهد و به بیماران کمک می‌کند تا مستقلانه‌تر عمل کنند. مطالعه‌ای در سال 2000 از استرالیا نیز نشان داد كه بیماران سرطانی درمان در منزل را به بیمارستان ترجیح می‌دهند و از نظر آن‌ها بسیار مقرون‌به‌صرفه‌تر است. به طور کلی می‌توان گفت که مزایای وصل کردن سرم برای شیمی‌درمانی در منزل شامل هم بیمار و هم مراقبت‌کنندگان و کادر درمان است. چرا که بیماران از مدیریت بهتر علائم و عوارض جانبی خود، دنبال کردن بهتر برنامه‌های شیمی درمانی و عدم تاخیر در آن و بهبود کیفیت زندگی عادی خود به دلیل کاهش استرس‌ها خبر داده‌اند. برای انکولوژیست‌ها نیز با انجام تزریقات شیمی‌درمانی در منزل، امکان نظارت دقیق بر بیمار حتی از راه دور با وجود پرستار در منزل فراهم می‎شود. بدین شکل تعداد مراجعین حضوری به پزشکان انکولوژیست و مدت زمان انتظار سایر بیماران نیز کاهش می‌یابد. برای سیستم مراقبت از سلامت نیز به نوعی در هزینه‌ها صرفه‌جویی می‌شود.

بنابراین با توجه به تمامی مزایای ذکر شده باید انتظار داشته باشیم که تعداد بیشتری از بیماران در آینده برای دریافت خدمات سرم تراپی در منزل اقدام کنند که البته طبق آخرین آمار، امسال درخواست انجام تزریقات و سرم تراپی در منزل به میزان زیادی رشد داشته است. از نظر بسیاری از کارشناسان، می‌توان این مساله را تا حدود زیادی به همه‌گیری فعلی ویروس کرونا و ترس از قرار گرفتن در معرض محیط‌های پرریسک و آلوده و البته جلب اعتماد مردم نسبت به کیفیت بالای خدمات پزشکی و پرستاری در منزل نسبت داد.

آیا برای سرم تراپی در منزل نیاز به تجویز پزشک است؟

بله در صورت نیاز به سرم تراپی در منزل، تجویز و نظارت پزشک ضروری است. در کنار آن یک پرستار آموزش‌دیده می‌تواند در زمینه تزریق بهداشتی و اصولی داروهای تجویز شده در منزل به شما کمک کند. دقیقا مطابق با روندی که در مرکز همیار سلامت دنبال می‌شود. شما می‌توانید حتی به جای مراجعه به بیمارستان، از حضور پزشکان متخصص مرکز در منزل خود بهره‌مند شوید و پس از تجویز و فراهم شدن داروها، به کمک پرستاران مرکز برای سرم تراپی در منزل اقدام کنید. این اطمینان را به شما می‌دهیم که با حضور پزشکان و پرستاران مرکز همیار سلامت در منزل شما و با امکان فراهم کردن تمامی تجهیزات پزشکی؛ دقیقا محیطی مشابه با بیمارستان برای شما فراهم می‌شود. بخصوص در مورد بیماران سرطانی که نیاز به نظارت بیشتری دارند. اصولا پرستاران باتجریه و متخصص این مرکز جهت انجام سرم تراپی در منزل سن و وضعیت فیزیولوژیک بیمار را در نظر می‌گیرند و متناسب با آن آنژوکت‌های مربوطه را استفاده می‌کنند تا حداقل درد را بیمار تحمل کنند. از طرفی در صورتی که نسبت به حضور پرستار خانم یا آقا حساسیت داشته باشید؛ امکان اعزام هر دو گزینه برای شما فراهم است و بهتر است این نکات را پیش از درخواست با مشاورین مرکز مطرح کنید.

آیا برای سرم تراپی در منزل نیاز به تجهیزات پزشکی خاصی است؟

بله پس از فراهم کردن سرم حاوی دارو یا محلول تجویز شده، نیاز به کاتتر یا کانولا، یک پایه مخصوص سرم و وسایل استریلیزاسیون است. خوشبختانه در صورتی که بیمار تنها باشد و به دلیل کهولت سن یا معلولیت امکان تهیه آن‌ها را نداشته باشد؛ کارکنان مرکز همیار سلامت در کمترین زمان تمامی تجهیزات لازم را فراهم خواهند کرد.

هزینه سرم تراپی در منزل

با توجه به نوع سرم و عوارض جانبی احتمالی آن، معمولا هزینه سرم تراپی در منزل متغیر است. به عنوان مثال از آنجایی که داروهای شیمی‌درمانی به منظور کشتن یا توقف رشد سلول‌های سرطانی بسیار سمی هستند؛ باید در تزریق آن‌ها دقت کرد. به همین دلیل اصولا سرم‌های حاوی داروهای شیمی‌درمانی به صورت تدریجی و با وارد کرد کانولا و یا کاتتر وریدی در رگ بازو و یا سینه بیمار تزریق می‌شوند و هزینه سرم تراپی آن‌ها بسیار بالاتر از مثلا وصل کردن یک سرم قندی نمکی است. در بسیاری از پروتکل‌ها لازم است که پرستاران ماهر در طی هر جلسه شیمی‌درمانی در منزل در کنار بیمار بمانند و علائم حیاتی و واكنش‌های منفی او را در برابر داروهای تزریق شده تحت نظر بگیرند. البته پزشک انکولوژیست نیز با بیمار در تماس نزدیک قرار دارد و در صورت بروز واکنش دارویی نامطلوب آماده پاسخگویی است.

به طور کلی، با توجه به اینکه دیگر نیاز به پرداخت هزینه‌ای برای رفت‌وآمد و بستری موقت در بیمارستان نیست، انجام سرم تراپی در منزل برای شما هزینه کمتری خواهد داشت. با این وجود، همیار سلامت به عنوان یکی از بهترین مراکز ارائه دهنده خدمات پزشکی و پرستاری، برای آرامش خاطر شما مناسب‌ترین قیمت ممکن را در نظر گرفته است. بهتر است پیش از درخواست هرگونه خدماتی، با مشاورین مرکز همیار سلامت تماس بگیرید تا جزئیات بیشتر را در اختیار شما بگذارند.

 

شما می توانید از طریق راه های ارتباطی زیر با ما در تماس باشید تا در اولین فرصت برای شما خدمات سرم تراپی در منزل در نظر گرفته شود.

دفتر تهران: 02126324158

دفتر کرج: 02632534658

تلفن همراه : 0919511357009211877823

سخن آخر

طبق دستورالعمل وزارت بهداشت، تزریق‌های داخل وریدی مانند سرم تراپی فقط باید توسط متخصصان مراقبت‌های بهداشتی دارای مجوز و ماهر مانند پزشکان و پرستاران انجام شود. چرا که در غیر این صورت خطر بروز عوارض جانبی مانند انتقال و بروز عفونت‌های خفیف تا شدید، کبودشدگی پوست و هماتوم و آسیب به دیواره رگ‌ها، بیمار را تهدید می‌کند. به شما این اطمینان را می‌دهیم که خدمات تخصصی و باکیفیت ما در مرکز همیار سلامت، می‌تواند رضایت شما را کاملا جلب کند. 

 • icon@2x نیاز به تماس فوری دارید ؟
 • icon@2x تماس فوری با دفتر تهران
 • icon@2x تماس فوری با دفتر کرج

2 پاسخ

 1. با عرض سلام و خسته نباشید.
  هزینه وصل سرم در منزل چقدر میشه و اینکه برای مهر شهر هم پرستار دارید ؟

 2. با سلام و ادب.

  لطفا برای استعلام قیمت سرم تراپی در منزل با شماره های 09195113570 – 09211877823 در تماس باشید. بله پرستار در منزل برای مهرشهر قابل ارائه است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *