ویزیت پزشک در منزل

باید اعتراف کرد که رشد جمعیت تا حدودی باعث کاهش توجه پزشکان به بیماران شده است. بیمارانی که باید در صف‌های طولانی منتظر ویزیت پزشک بمانند و طبیعتا پزشک در مطب یا بیمارستان، امکان اختصاص زمان کافی برای همه بیماران را ندارد. اخیرا جامعه پزشکی به فکر فراهم کردن شرایطی برای ویزیت پزشک در منزل افتاده است تا هر بیمار بتواند در محیط اختصاصی خود با آرامش خاطر با پزشک تعامل و مشکلات بالینی خود را رفع کند. البته باید گفت که این ایده جدیدی نیست و ویزیت پزشک در منزل از اواسط دهه 1960 در جهان رایج بوده است. قبل از شروع جنگ جهانی دوم، تقریباً 40 درصد از بیماران برای درمان مشکلات خود پزشک را به منزل خود فرا می‌خواندند. اصولا یک پزشک عمومی یا متخصص می‌تواند با ویزیت بیمار در منزل، خدماتی مانند بررسی وضعیت سلامتی، تشخیص بیماری، پیشنهاد یک برنامه درمانی و تجویز داروهای لازم را ارائه دهد. در واقع با مراجعات مکرر پزشک در منزل، امکان معاینات منظم و شناسایی میزان اثربخشی داروهای تجویز شده و تشخیص زودهنگام عوارض جانبی آن‌ها نیز فراهم می‌شود. بخصوص در مورد بیماری‌های مزمنی مثل دیابت، بیماری‌های قلبی، کلسترول و فشار خون بالا، آلزایمر، پارکینسون، آرتروز و غیره که نیاز به ویزیت‌های مکرر دارند. اما اینکه چگونه می‌توان یک پزشک مناسب با توجه به شرایط بالینی بیمار خود انتخاب کرد؛ مساله‌ای است که بهتر است به عهده مشاوران مرکز خدمات پزشکی و پرستاری در منزل همیار سلامت بگذارید.

طبق آخرین آمار منتشر شده از مرکز کنترل و پیشگیری بیماری آمریکا (CDC)، امسال درخواست ویزیت پزشک در منزل برای درمان بیماری‌های مختلف تا حدود 60 درصد رشد داشته است. از نظر بسیاری از کارشناسان، می‌توان این مساله را تا حدود زیادی به همه‌گیری فعلی ویروس کرونا و ترس از قرار گرفتن در معرض محیط‌های پرریسک و آلوده و البته فراهم شدن زمینه‌های کافی برای جلب اعتماد مردم نسبت به کیفیت بالای خدمات پزشکی و پرستاری در منزل طی ده سال اخیر  نسبت داد. با گذشت سال‌ها فعالیت، مرکز همیار سلامت در کرج توانسته تجارب بی‌نظیری در زمینه خدمات پزشکی، پرستاری و تجهیزات سلامتی و مراقبتی بدست بیاورد.
این مرکز علاوه بر ویزیت پزشک در منزل کرج، خدمات پرستار در منزل مانند پرستار سالمند در منزل، گرفتن نوار قلب در منزل، تزریقات در منزل و سرم‌تراپی در منزل و امکان اجاره تجهیزات پزشکی مانند اجاره اکسیژن ساز را نیز با مناسب‌ترین قیمت برای رفاه حال شهروندان ساکن کرج فراهم کرده است. در این مطلب قصد داریم علاوه بر ارائه توضیحاتی در مورد دلایل و مزایای ویزیت پزشک در منزل، به جزئیات بیشتر خدمات پزشکان عمومی و متخصص مرکز همیار سلامت اشاره کنیم. پس با ما همراه باشید!

دفتر تهران: 02126324158

دفتر کرج: 02632534658

تلفن همراه : 0919511357009211877823

دلایل و مزایای استفاده از خدمات ویزیت پزشک در منزل

تصور کنید که برای معاینه کودک تب‌دار خود اواخر شب به یک متخصص اطفال احتیاج دارید. مراجعه به بخش اورژانس بیمارستان و گرفتن ویزیت گران قیمت آن پس از حداقل سه ساعت معطلی، واقعا چیزی جز فشار مضاعف روحی برای شما نخواهد بود. بخصوص اینکه احتمالا پزشک اورژانس اطفال برای رسیدگی به بقیه بیماران، نمی‌تواند زمان زیادی برای شما اختصاص دهد. در صورتی که با درخواست ویزیت پزشک در منزل می‌توانید بدون نیاز به مراجعه به بیمارستان که معمولا خطرات آلودگی‌های بیمارستانی خاص خود را دارد؛ با آرامش خاطر در محیط سالم منزل کودک خود را درمان کنید. از دیگر مزایای ویزیت پزشک در منزل می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • یکی از بدترین قسمت‌های ماجرای مراجعه به مطب دکتر، نشستن در اتاق انتظار است. امروزه اکثر افراد درگیری‌های خاص خود را دارند و امکان منتظر ماندن برای زمان‌های طولانی را ندارند. بخصوص اینکه باید در کنار بیمارانی نشست که ممکن است بیماری‌های مسری داشته باشند. اما با مراجعه پزشک به منزل می‌توان به راحتی در منزل منتظر حضور پزشک ماند و از رفت‌وآمد و مراجعه مکرر به بیمارستان خلاص شد.
 • امروزه با ظهور تجهیزات پزشکی پرتابل یا قابل حمل، پزشکان می‌توانند انواع تجهزات لازم را با خود حمل کنند و تقریبا هر کاری که برای معاینه در مطب لازم باشد در محیط منزل بیمار انجام دهند. پس از گرفتن شرح حال بیمار و تجویز داروهای لازم حتی امکان انجام آزمایشات و تصویربرداری در منزل به دستور پزشک برای بیمار وجود دارد. به ویژه در مورد سالمندان، خانم‌های باردار، معلولین، بیمارانی که دوران نقاهت بعد از جراحی را می‌گذرانند و افراد در حالت کما و حیات نباتی که امکان جابه‌جایی برای آن‌ها میسر نیست.
 • با ویزیت در منزل و حذف ویزیت‌های غیرضروری اورژانس و مطب، می‌توانید در هزینه‌های خود صرفه‌جویی کنید. این اطمینان را به شما می‌دهیم، درخواست حضور پزشكان مرکز همیار سلامت كه 24 ساعت شبانه‌روز و در 365 روز سال می‌توانند به منزل شما مراجعه کنند، می‌تواند درد و نگرانی شما را كاهش دهد و به طور بالقوه صدها هزار تومان در هزینه‌های جاری شما صرفه‌جویی كند. بخصوص اینکه اکثر پزشکان این مرکز طرف قرارداد با بیمه‌های درمانی هستند.
 • اصولا از نظر روحی بهترین مکان برای کودکان و سالمندان همان منزل است. بنابراین در منزل احتمال معاینه و همکاری آن‌ها با پزشک بیشتر است و می‌تواند به تشخیص دقیق‌تری منجر شود. زیرا پزشک با مشاهده وضعیت منزل، میزان بهداشت، نوع تغذیه و داروهای مصرفی بیمار می‌تواند سرنخ‌های بیشتری برای یک برنامه درمانی صحیح پیدا کند. از طرفی برای سالمندانی که پس از جراحی یا شکستگی و یا به علت معلولیت، با توجه به شرایط بالینی خود ترجیح می‌دهند خدمات توان‌بخشی، کاردرمانی و فیزیوتراپی را در منزل ادامه دهند انتخابی عالی است.
 • مطالعات مختلف نشان داده‌اند که سرعت روند بهبودی بیماران در منزل بیشتر از بیمارستان است. زیرا از نظر عاطفی بیمار در کنار خانوداه خود شرایط بهتری دارد. به همین دلیل اکثرا پزشکان در اولین فرصت دستور ترخیص بیماران از بیمارستان را می‌دهند تا در منزل شرایط بهتری برای آن‌ها فراهم شود. بنابراین می‌توانید از ابتدا با درخواست حضور مکرر دکتر در منزل، پرستار متخصص و تجهیزات پزشکی لازم، تمامی اقدامات درمانی را در منزل انجام دهید. بدون آنکه نیاز باشد هزینه‌های زیاد بستری در مراکز درمانی را پرداخت کنید. از طرفی امکان بازدید دوستان و فامیل از بیمار در هر لحظه، برای تعامل اجتماعی بیشتر و افزایش روحیه وی فراهم است. در حالی که اگر بیمار به دلیل بیماری مزمن خود در بیمارستان بماند، ممکن است با مشکلات روحی مانند افسردگی مواجه شود.
 • با ویزیت در منزل از مراجعات غیرضروی به بیمارستان‌ها و کلینیک‌ها نیز کاسته می‌شود و پرسنل بیمارستانی می‌توانند به مراجعین واقعی، خدمات بهتر و بیشتری ارائه بدهند.

 

 

ویزیت پزشک عمومی در منزل تهران و کرج

پزشکان عمومی مرکز همیار سلامت معمولا بدون توجه به نوع بیماری فرد، در ابتدا یک چکاب کامل انجام می‌دهند و مواردی چون سطح هوشیاری، علائم حیاتی شامل سطح فشار خون، تعداد نبض، درجه حرارت و تعداد تنفس در دقیقه را بررسی می‌کنند. در مورد بیماران سالمند حتما بررسی سطح اکسیژن خون به کمک دستگاه پالس اکسی‌متر، بررسی سطح فشار خون سیستولیک و دیاستولیک به کمک دستگاه فشارسنج، بررسی سطح قند خون به کمک دستگاه گلوکومتر، مشاهده آزمایشات سالمند بخصوص آزمایش خون و انواع سونوگرافی و در صورت ضرورت گرفتن نوار قلب انجام می‌شود. در صورتی که بیمار نیاز به انجام آزمایشات مختلف (مانند خون و ادرار) و تصویربرداری داشته باشد، دستور آن را به بخش پاراکلینیکی مرکز می‌دهند تا شرایط انجام آن‌ها در منزل بیمار فراهم شود. پس از تشخیص صحیح، داروهای لازم تجویز شده و در صورتی که برای بررسی دقیق‌تر نیاز به ویزیت پزشک متخصص باشد حتما امکان آن فراهم خواهد شد. معمولا برای مواردی چون تشخیص بیماری‌های رایج، معاینات منظم، شناسایی اثربخشی داروهای تجویز شده و شناسایی زود هنگام عوارض آن‌ها و ارائه گواهی مرگ یکی از پزشکان عمومی باتجربه مرکز به منزل شما اعزام می‌شوند. بهتر است برای کمک به پزشک در تشخیص دقیق و تجویز داروهای مناسب یا اقدامات صحیح، درمورد سابقه پزشکی و نیازهای پزشکی فعلی خود مختصر توضیح دهید. از یک عضو خانواده بخواهید هنگام مراجعه پزشک به منزل، برای پاسخگویی به همه سوالات در آنجا حضور داشته باشد. آزمایش‌های قبلی و داروهای مصرفی خود را در اختیار پزشک بگذارید. همچنین در صورت وجود، اوراق ترخیص از بیمارستان را آماده نگه‌دارید. لباس‌های آزاد و راحت بپوشید؛ زیرا پزشک ممکن است یک معاینه کامل و جامع از وضعیت جسمی شما انجام دهد. زیرا در صورتی که امکانات و تجهیزات کافی برای پزشک در منزل فراهم باشد؛ می‌تواند دقیقا مشابه بیمارستان خدمات لازم را به شما ارائه دهد.

 

ویزیت پزشک متخصص در منزل تهران و کرج

همانطور که ذکر شد؛ در صورتی که مشاورین مرکز همیار سلامت قبل از مراجعه پزشک به منزل تشخیص دهند که نوع بیماری و شرایط شما نیاز به حضور پزشک متخصص دارد؛ حتما در این زمینه اقدام خواهند کرد. هرکدام از پزشکان متخصص این مرکز در زمینه خاصی از پزشکی متبحر هستند؛ شاخه‌های پزشکی مانند:

 • تخصص پوست و مو. پزشک متخصص پوست و مو می‌تواند در زمینه درمان بیماری‌های مربوط به پوست و مو مانند اگزما، جوش، جای جوش، سرطان پوست، عفونت ناخن، شپش مو و غیره به شما کمک کند.
 • تخصص چشم. پزشک متخصص چشم با فیزیولوژی و بیماری‌هایی که به چشم و پلک مربوط می‌شوند کاملا آشنا است و در مواردی چون درمان آب مروارید، عفونت چشم، آب سیاه، گل مژه، بیماری‌های شبکیه و غیره می‌تواند به شما کمک کند.
 • تخصص طب فیزیکی. اصولا یک پزشک متخصص طب فیزیکی با روش‌های فیزیکی و توانبخشی می‌تواند برای درمان بیماران معلول و مبتلا به دردهای استخوانی و مفصلی اقدام کند.
 • تخصص زنان و زایمان. پزشک متخصص زنان و زایمان در زمینه درمان بیماری‌های مربوط به دستگاه تناسلی خانم‌ها آموزش دیده و می‌تواند در دوران بارداری بهترین شرایط را برای مادر و جنین فراهم کند.
 • تخصص اورولوژی. اصولا پزشک متخصص ارولوژی در زمینه تشخیص و درمان بیماری‌های مربوط به کلیه، مجاری ادراری، مثانه و دستگاه تناسلی آقایان فعالیت می‌کند.
 • تخصص اطفال. پزشک متخصص اطفال اختصاصا برای درمان بیماری‌ها و مشکلات مربوط به رشد و سلامتی جسمی و روانی کودکان و نوزادان آموزش دیده است.
 • تخصص داخلی. اصولا پزشک متخصص داخلی برای تشخیص و درمان بیماری‌های داخلی، علم و تجربه بیشتری نسبت به پزشک عمومی دارد. تمرکز این گروه از پزشکان بیشتر بر بیماری‌های بزرگسالان است.
 • تخصص مغز و اعصاب. پزشک متخصص مغز و اعصاب برای تشخیص و درمان بیماری‌های مربوط به سیستم عصبی مرکزی و محیطی بهترین گزینه ممکن است.
 • تخصص اتوپدی. اصولا پزشک متخصص ارتوپد با تمرکز بر فیزیولوژی استخوان و مفاصل، مشکلات و بیماری‌هایی که در سیستم حرکتی فرد تاثیر می‌گذارند را درمان می‌کند.
 • تخصص گوارش. برای درمان بیماری‌های مربوط به سیستم گوارش (دهان، مری، معده، روده و کبد) باید به پزشک متخصص گوارش مراجعه کنید.
 • تخصص گوش، حلق و بینی. اصولا درمان بیماری‌های مربوط به گوش، بینی، گلو و گردن در حیطه علمی پزشک متخصص گوش، حلق و بینی می‌باشد.
 • تخصص قلب و عروق. پزشک متخصص قلب و عروق در زمینه انجام تست‌های لازم مانند اکوی قلب، تست ورزش، آنژیوگرافی و غیره کاملا آموزش دیده است و علاوه بر تشخیص و درمان بیماری‌های مربوط به قلب و عروق می‌تواند در زمینه جراحی قلب نیز اقدام کند.
 • تخصص روانپزشکی. یک متخصص روانپزشک می‌تواند برای درمان بیماری‌های روحی و روانی مانند پارانویا، فوبیا، بیش فعالی، اوتیسم و غیره علاوه بر کمک‌های روانی تجویز دارو نیز کند. فراموش نکنید که امروزه عامل اصلی بسیاری از بیماری‌ها، مشکلات روحی می‌باشد.
 • تخصص خون و آنکولوژی. برای تشخیص و درمان انواع سرطان و بیماری‌های خونی باید به پزشک متخصص خون و آنکولوژی مراجعه کنید.

بنابراین با توجه به طیف گسترده تخصص پزشکان متخصص مرکز همیار سلامت، با آگاهی کامل و دقت بیشتری برای درخواست حضور پزشک در منزل اقدام کنید.

رزرو نوبت دکتر در منزل تهران و کرج

دفتر تهران: 02126324158

دفتر کرج: 02632534658

تلفن همراه : 0919511357009211877823

 

 

 

هزینه ویزیت پزشک در منزل

مطمانا با توجه به اینکه دیگر نیاز به پرداخت هزینه‌ای اضافی برای رفت‌وآمد و بستری در بیمارستان نیست، ویزیت پزشک در منزل بسیار به صرفه خواهد بود. با این وجود، همیار سلامت به عنوان یکی از بهترین مراکز اعزام پزشک عمومی و متخصص به منزل، برای آرامش خاطر شما مناسب‌ترین قیمت ممکن را در نظر گرفته است. بهتر است پیش از درخواست هرگونه خدماتی، با مشاورین مرکز همیار سلامت تماس بگیرید تا جزئیات بیشتر را در اختیار شما بگذارند.

سخن آخر

دنیای پزشکی روز به روز در حال پیشرفت است و بخش مراقبت‌های بهداشتی در تلاش است تا بهره‌مندی از خدمات پزشکی و مراقبتی را راحت‌تر و قابل دسترس‌تر کند. از نظر بسیاری از کارشناسان، احیای مجدد ویزیت پزشک در منزل می‌تواند باعث صرفه‌جویی در هزینه‌های پزشکی بیماران شود و در کنار آن متخصصان پزشکی می‌توانند سطح مراقبت‌های خود را گسترش دهند، تجربیات جدیدی ایجاد کنند و از دیدگاه بیمار به مسائل نگاه کنند. به طوری که تا به امروز، خدمات پزشکی و پرستاری در منزل به واقع توانسته به غربالگری و تشخیص زودهنگام بیماری‌ها، کاهش عوارض جانبی دارو درمانی، حفظ استقلال افراد ناتوان و سالمند، کاهش پذیرش در خانه سالمندان، کاهش مدت زمان بستری بیماران در بیمارستان و کاهش مرگ‌ومیر کمک زیادی کند. به شما این اطمینان را می‌دهیم که خدمات تخصصی و باکیفیت ما در مرکز همیار سلامت، می‌تواند رضایت شما را جلب کند. تا به امروز توانستیم با برخوردای از بیش از 40 نیروی متخصص، 2500 بیمار را پوشش دهیم. علاوه خدمات پزشکی، از خدمات پرستاری مرکز نیز می‌توانیم به پانسمان در منزل، تزریقات در منزل، نظارت 24 ساعته بر سلامت عمومی بیمار، سرم‌تراپی یا وصل کردن سرم، درمان زخم و پانسمان نوین بخصوص برای زخم‌های دیابتی، سوندگذاری (ادراری و تغذیه‌ای)، گرفتن نوار قلب در منزل، کنترل فشار و قند خون، کنترل درد و غیره اشاره کنیم.

امکان اجاره تجهیزات پزشکی مانند اجاره اکسیژن ساز، اجاره کپسول اکسیژن، دستگاه ونتیلاتور، تشک مواج، تجهیزات مانیتورینگ نیز از این مرکز وجود دارد. 

13 پاسخ

 1. سلام خسته نباشید.
  من از خدمات پزشکی همیار سلامت استفاده کردم بسیار عالی و با قیمت مناسب برای بنده خدمات ارائه شد.
  با تشکر

 2. با عرض سلام و ادب
  برای رزرو نوبت متخصص در منزل برای شهر تهران چند روز قبل باید هماهنگ کنیم ؟

  1. درود.
   در صورتی که مورد اورژانسی نباشد بهتر است حداقل 1 روز قبل از روز مد نظر شما، جهت انجام ویزیت در منزل با مرکز هماهنگ شود.

  1. سلام وقت بخیر.
   بله خدمات ویزیت پزشک در منزل در نواحی کرج ( عظیمیه، فردیس، مصباح، طالقانی، ماهدشت، مشکین دشت، حصار بالا، جهانشهر، کوی کارمندان، کوی اتحاد، مهر شهر، مهر ویلا، شاهین ویلا، باغستان، گوهر دشت، کلاک، حصارک،گلشهر،حصار) قابل ارائه است.

   موفق باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.