پانسمان زخم در منزل تهران و کرج

آیا یکی از اعضای خانواده ­تان دیابتی است و دچار زخم پای دیابتی شده و این موضوع باعث نگرانی‌تان شده و به فکر راه چاره هستید؟ آیا به دلایلی از قبیل نداشتن وقت کافی برای مراجعه به مراکز درمانی، مشکل در راه رفتن به علت زخم پای دیابتی، یا جلوگیری از ابتلا به ویروس کرونا، قادر به مراجعه به مراکز درمانی نیستید؟ آیا نیاز به دریافت خدمات پرستاری از قبیل تعویض پانسمان در منزل یا پانسمان زخم دیابتی در منزل دارید؟ نگران نباشید! همیار سلامت در کنار شماست! ما در مجموعه­ی همیار سلامت، خدمات پرستاری از قبیل پانسمان زخم در منزل، پانسمان زخم پای دیابتی در منزل را نیز ارائه می­دهیم و شما می­توانید در منزل خودتان از خدمات پرستاری استفاده کنید. شرکت خدمات پرستاری همیار سلامت با سابقه ­ی درخشان و چندین ساله در زمینه ارائه­ ی بهترین خدمات پرستاری در منزل، آماده­ ی ارائه­ ی این خدمات در منزل­تان می­باشد. اگر ساکن تهران و کرج هستید و به دریافت این خدمات پرستاری از قبیل تعویض پانسمان در منزل نیاز دارید، کافیست با همیار سلامت تماس گرفته تا جزئیات را به شما اطلاع دهیم. تیم همیار سلامت برای تسریع در روند بهبودی­تان تلاش می­کند.

 

رزرو پانسمان زخم در منزل

دفتر تهران: 02126324158

دفتر کرج: 02632534658

تلفن همراه : 0919511357009211877823

 • پانسمان زخم در منزل

اگر زخم به صورت دقیق مورد مراقبت قرار نگیرد، می­تواند به علت عوامل بیماری­زا منجر به عفونت شود. پانسمان زخم در منزل و تعویض پانسمان توسط فرد آموزش دیده در این زمینه می­تواند از بروز عفونت و بدتر شدن زخم جلوگیری کند. پرستاران تیم همیار سلامت به منزل­تان مراجعه کرده و پانسمان زخم در منزل را انجام می‌دهند. نکات لازم هنگام پانسمان زخم در منزل عبارتند از:

 • مراقبت­ های موضعی از پوست با پانسمان؛
 • استفاده از بانداژهای دارویی و فشرده سازی؛
 • درمان عفونت زخم؛
 • به حداکثر رساندن جریان خون برای بهبود سریعتر.

هر یک از ما در طول زندگی دچار آسیب و جراحت می­شویم؛ بنابراین، پانسمان مناسب زخم و مراقبت صحیح از زخم برای بهبود سریع زخم اجتناب ناپذیر است. در این شرایط، دریافت خدمات پرستاری مانند تعویض پانسمان در منزل یک مزیت محسوب می­شود. پرستاران مجموعه­ ی همیار سلامت در زمینه­ی پانسمان انواع زخم چه بعد از جراحی، هنگام جراحت، کبودی، زخم­های آلوده، زخم پای دیابتی در منزل مهارت دارند. پرستاران آموزش دیده و مجرب ما، نه تنها زخم را به خوبی پانسمان می­کنند، بلکه توصیه­ های لازم برای بهبود سریع زخم را به شما ارائه می‌دهند. پرستار زخم بیمار را تمیز کرده و پانسمان می­کند تا از بروز هرگونه عارضه مانند عفونت جلوگیری کند. اولویت ما، حفظ آسایش شما است؛ بنابراین، در شرکت همیار سلامت، خدمات پرستاری مانند پانسمان زخم در منزل را ارائه می­دهیم. برای بهبودی سریع زخم و دریافت بهترین خدمات پرستاری، روی مجموعه­ی همیار سلامت حساب باز کنید!

 • مزیت دریافت خدمات پرستاری مانند پانسمان زخم در منزل

اگر زخم عمیقی دارید که برای جلوگیری از عوارض احتمالی به مراقبت زیادی نیاز دارد، ممکن است به پانسمان منظم زخم احتیاج داشته باشید. پرستاران همیار سلامت، به شما و اعضای خانواده­تان دستورالعمل­های مراقبت از زخم و روش‌های بهبودی سریع را ارائه می‌دهند. پرستاران متخصص و مراقب ما نه تنها روش‌های مراقبت از زخم را به شما ارائه می‌دهند بلکه به شما یاد می‌دهند که چگونه زخم­ ها را تمیز و دوباره پانسمان کنید، همچنین برای جلوگیری از بروز عفونت چه‌کارهایی انجام دهید.

هدف از پانسمان زخم این است که اطمینان حاصل کنید زخم محیط مناسبی را برای ترمیم دارد. متخصصان می­گویند که محیط مرطوب به رشد سلول­های سالم کمک می­کند؛ و پانسمان زخم به حفظ رطوبت کمک می­کند. ثانیاً، پانسمان زخم در خانه باعث می­شود که از آسیب در برابر عفونت­ها و باکتری­ها در امان بمانید. اهداف اصلی مدیریت زخم­های پای دیابتی، جلوگیری از عفونت، ترمیم زخم و کنترل درد است. برای دستیابی به این هدف، ارزیابی مکرر زخم، پاکسازی زخم و پانسمان انجام می­شود.

مجموعه­ ی همیار سلامت، تشخیص می­دهد که بسیاری از بیماران به مراقبت­ های تخصصی نیاز دارند. به همین علت ما گروهی از پرستارانی را داریم که به طور خاص برای درمان زخم­های پیچیده مجوز دارند. پرستارانی که وظیفه­ ی پانسمان در منزل را برعهده دارند، علاوه بر پانسمان در منزل، روش‌های درمانی دیگر را برای بهبود زخم و جراحت ارائه می‌دهند تا احتمال عفونت در محل آسیب دیده کاهش پیدا کند و بیمار با خیال راحت در خانه بهبود پیدا کند.

 • انواع زخم ­ها عبارتند از:

زخم­ های جراحی

پرستار، هنگام تعویض پانسمان در منزل، هرگونه قرمزی، تورم، تغییر رنگ محل زخم، درد و غیره را بررسی می­کند.

زخم های وریدی

پرستار، هرگونه قرمزی، تورم، تغییر رنگ محل زخم، درد و غیره را بررسی می­کند. ‎ بانداژ فشاری، اصلی­ ترین درمان برای زخم­ های وریدی است. فشرده سازی باعث بهبود بازگشت جریان خون از اندام تحتانی ‏می­شود و سرعت بهبود زخم­ های وریدی پا را افزایش می­دهد. پرستار باید خانواده را از برنامه­ ی درمانی آگاه کند. برنامه درمانی باید شامل دستورالعمل­ های مراقبت از ‏زخم، جزئیات در مورد روش‌های کنترل درد باشد.

 

رزرو پانسمان زخم در منزل

 

دفتر تهران: 02126324158

دفتر کرج: 02632534658

تلفن همراه : 0919511357009211877823

زخم پای دیابتی

   هرنوع زخم، قرمزی و پوسته پوسته شدن بین انگشتان پا بررسی می­شود و پرستار پانسمان زخم دیابتی در منزل را انجام می­دهد. زخم پای دیابتی شایعترین عارضه دیابت است که تخمین زده می شود 15 درصد از افراد دیابتی در طول زندگی دچار زخم پای دیابتی می­شوند. سن بالا، جنسیت، مشکلاتی مانند رتینوپاتی، نوروپاتی محیطی، بیماری عروق محیطی، افزایش سطح هموگلوبین گلیسیته، ناهنجاری‌های پا، فشار کف پا و خود مراقبتی نامناسب پا، ضربه به پا، پوشیدن کفش ­های نامناسب، تحرک محدود مفصل و کف پا غیرطبیعی می­تواند از عوامل زمینه‌ساز بروز زخم پای دیابتی باشد که نیازمند پانسمان است. مدیریت زخم ­های پای دیابتی نیاز به تخلیه زخم، استفاده از محلول نمکی به صورت روزانه یا پانسمان­ های مشابه برای ایجاد رطوبت در محیط زخم شده، درمان با آنتی‌بیوتیک یا بدون مداخله جراحی، کنترل گلوکز خون و ارزیابی و اصلاح نارسایی شریانی محیطی دارد. پانسمان زخم بخشی از پروسه­ی مدیریت زخم پای دیابتی است. در حالت ایده آل، پانسمان باید علائم را کاهش دهد، از زخم محافظت کند و باعث بهبودی و ترمیم سریعتر زخم شود.
از آنجا که بیماران دیابتی اغلب به نوروپاتی مبتلا هستند، درد ناشی از نوروپاتی محیطی ممکن است مورد توجه قرار نگیرد. نوروپاتی محیطی می­تواند باعث زخم پوست یا زخم پای دیابتی شود. برنامه­ های مراقبتی می­توانند به افراد کمک کنند که زخم پای دیابتی کاهش پیدا کند. فرد دیابتی باید به صورت مکرر تاول­ ها و بریدگی­های پا و انگشتان پا را بررسی کند. همچنین، پوشیدن کفش مناسبت می­تواند از بروز زخم پای دیابتی جلوگیری کند یا باعث تسریع روند بهبودی زخم پا شود. فردی که زخم پای دیابتی را پانسمان می­کند باید در این زمینه تخصص داشته باشد. استفاده از باندهای نامناسب باعث ایجاد فشار روی زخم و تشدید زخم و تورم می­شود.

 

همیار سلامت | پانسمان زخم در منزل

 

 • تعویض پانسمان در منزل

چند وقت یکبار باید پانسمان زخم را تعویض کرد؟

 تعویض پانسمان به موارد مختلفی از جمله نوع پانسمان و نوع زخم بستگی دارد. تمام پانسمان­ها برای بررسی از زخم نیاز به تعویض مکرر دارند. زخم‌هایی که ترشحات زیادی دارند، نیاز به ‏تعویض پانسمان مکرر دارند تا از افزایش فشار به پوست اطراف محل آسیب دیده جلوگیری شود. انتخاب پانسمان باید با توجه به مشخصات ‏زخم، نیازهای بیمار و هزینه­ ها انجام شود‎.‎ پرستاری که به منزل­تان مراجعه کرده و برای اولین بار پانسمان را انجام می­دهد، به شما می­گوید که چه زمانی باید پانسمان را تعویض کنید. توجه داشته باشید که تعویض پانسمان بهتر است که توسط فرد متخصص و مجرب انجام شود. پرستاران شرکت همیار سلامت در این زمینه آموزش لازم را دیده­اند.

 • پس از پانسمان، چه زمانی به کمک متخصص نیاز است؟

در صورتیکه علائم زیر را احساس کردید با ما تماس بگیرید:

 • افزایش شدید دمای بدن؛
 • احساس سرگیجه، سبکی سر؛
 • درد قفسه سینه؛
 • قرمزی بیشتر یا درد در ناحیه­ی زخم شده؛
 • تخلیه­ی خون یا مایع در ناحیه­ی زخم شده به صورت غیرمنتظره؛
 • چرک در قسمت زخم شده.
 • انواع پانسمان زخم پای دیابتی در منزل

انواع پانسمان برای درمان زخم پای دیابتی وجود دارد. در انتخاب پانسمان برای زخم پای دیابتی باید به عوامل مختلفی توجه کرد. زخم­های آلوده معمولاً دارای ترشحات زیادی هستند که باید جلوی این ترشحات گرفته شود. عفونت زخم پا ممکن است با بوی ناخوشایندی همراه باشد که فرد را اذیت می­کند. اگر پانسمان مناسب باشد، درد را تسکین می­دهد یا از شدت یافتن درد جلوگیری می­کند، عفونت زخم را کاهش و ترشحات زخم را کنترل می­کند.‏ در بخش زیر، برخی از انواع پانسمان ­های مناسب برای زخم پای دیابتی را بررسی می­کنیم.

 • پانسمان‌های هیدروکلوئیدی

پانسمان­ های هیدروکلوئیدی به‌گونه‌ای طراحی شدند که محیط هیدراته­ای را برای زخم فراهم می­کنند. از این پانسمان می­توان برای مدت طولانی­تر و تقریباً به مدت یک هفته استفاده کرد و نیازی به تعویض پانسمان برای هر بار بررسی زخم نیست. درنتیجه، این پانسمان در پیشگیری از درمان عفونت در زخم­های دیابتی نقش مهمی دارد. هیدروژل­ها ممکن است در مدیریت زخم­های حاوی بافت نکروز مفید باشند.

 • پانسمان فومی

پانسمان مورد استفاده برای زخم پای افراد دیابتی، پانسمان فومی است. این پانسمان­ها جاذب بوده، متشکل از لایه فوم‌اند. یکی از مزایای این نوع پانسمان، ایجاد محیط مرطوب است، همچنین، ترشحات زخم را جذب می­کند. پانسمان فومی، به سرعت جذب می­شود و شما می­توانید این پانسمان­ ها را در اندازه­های دلخواه برش دهید.

 • پانسمان آلژینات

پانسمان آلژینات، قدرت جذب زیادی دارد و از خونریزی جلوگیری می­کند. استفاده از پانسمان کلسیم آلژینات، از رشد باکتری استافیلوکک اورئوس جلوگیری می­کند‎.‎وقتی که با زخم تماس پیدا می­کند، ماده­ای بوجود می­آید. هنگامی‌که می‌خواهید پانسمان را تعویض کنید، این لایه را باید از روی زخم جدا کنید و با مایع شستشو دهید.

 • مزایای پانسمان در منزل

در این مقاله قصد داریم تا شمارا با مزایای پانسمان در منزل آشنا کنیم.

 • انجام پانسمان در کمترین زمان: یکی از شلوغ­ترین مراکز، بیمارستان­ها و مراکز ارائه‌دهنده‌ی خدمات درمانی هستند. صف­های طولانی انتظار جهت اخذ نوبت باعث خستگی افراد و از دست رفتن زمان می­شود و برای افرادی که بیمار هستند و سن بالایی دارید این معطلی خوشایند نیست و تحمل انتظار زیاد را ندارند. پرستاران همیار سلامت، انجام پانسمان و تعویض پانسمان را در منزل و در کوتاه‌ترین زمان انجام می‌دهند. با انتخاب گزینه­ ی پانسمان در منزل، دیگر لازم نیست به مدت طولانی منتظر رسیدن نوبت در مراکز درمانی باشید و به ‌راحتی در کمترین زمان در منزل خودتان می­توانید این خدمات را دریافت کنید. همچنین، شما برای انجام پانسمان در مراکز درمانی باید مسیر رفت ‌و برگشت را طی کنید و با ترافیک مواجه خواهید شد. ترافیک باعث از دست دادن زمان زیادی می­شود که با دریافت خدمات درمانی و مراقبتی در منزل می­توانید این مشکل را برطرف کنید.
 • صرفه‌جویی در هزینه: یکی از مزیت­ های دریافت خدماتی از قبیل پانسمان در منزل، مقرون‌به‌صرفه بودن است. چون لازم نیست از منزل خارج شوید و حتی با هزینه کمتر این کار در منزل شما صورت می­گیرد.
 • انجام پانسمان در محل: به‌منظور انجام پانسمان، لازم نیست منزلتان را ترک کنید و این کار را می‌توانید در منزل خودتان و در حضور اعضای خانواده انجام دهید.
 • محیط سالم: افراد زیادی به مراکز درمانی مراجعه می­کنند که ممکن است بیماری واگیردار داشته باشند و مهم‌تر از همه حامل ویروس کرونا باشند که این روزها باعث نگرانی همه­ی ما شده است. با پانسمان در منزل می‌توانید در محیط تمیز و سالم منزل­تان بدون نگرانی توسط پرستاران مجرب، خدمات درمانی را دریافت کنید.
 • بالا رفتن دقت پرستار: در مراکز درمانی به علت شلوغی، احتمال خطا در حین انجام پانسمان وجود دارد. متخصصان همیار سلامت، در منزل بدون عجله و باحوصله زخمتان را پانسمان می­کنند و در انجام کارشان دقت بیشتری خواهند داشت.
 • نظارت اعضای خانواده

یکی از مزایای دیگر انجام پانسمان در منزل این است که اعضای خانواده بر پروسه­ نظارت دارند. افرادی که ازنظر جسمانی و حرکتی مشکل‌دارند به قادر به رفتن به مراکز درمانی نیستند و تمایل به دریافت این خدمات در منزل رادارند. انجام پانسمان در منزل باعث می­شود که خانواده نحوه­ی عملکرد پرستار را ببینند و برای کسب اطلاعات بیشتر درباره­ی روند درمان می­توانند با پرستار صحبت کنند.

پانسمان در منزل با همیار سلامت

شرکت همیار سلامت، با سابقه­ ی درخشان در زمینه ­ی ارائه­ ی خدمات درمانی و مراقبتی، آماده ­ی خدمت‌رسانی به ساکنین تهران و کرج می­باشد. اگر به دنبال پرستار متخصص و آموزش دیده هستید، این کار را به ما بسپارید. همیار سلامت در خدمت شما است و خدمات ‏درمانی و مراقبتی از قبیل اعزام پرستار را با هزینه ­ی مناسب به شما عزیزان ارائه می­دهد. از طریق راه های ارتباطی با ما ‏در تماس باشید تا شمارا به نحو احسن در این زمینه راهنمایی کنیم. با خدمات مراقبتی و درمانی همیار سلامت، دیگر نگران ‏مشکل مراجعه ­­ی حضوری نباشید، چون ما خدمات درمانی در منزل برای آسایش هرچه بیشتر شما ارائه می­دهیم. ما در کنار شما هستیم تا بخشی از دغدغه ­هایتان را در زمینه ­ی ‏خدمات درمانی کاهش دهیم. با مشاوران ما تماس بگیرید.‏ ما در مجموعه­ ی همیار سلامت آماده­ی پاسخگویی به سؤالات شما عزیزان پیرامون جزئیات ‏خدمات درمانی از قبیل تعویض پانسمان در منزل هستیم.

رزرو پانسمان زخم در منزل

دفتر تهران: 02126324158

دفتر کرج: 02632534658

تلفن همراه : 0919511357009211877823

منابع:

 • icon@2x نیاز به تماس فوری دارید ؟
 • icon@2x تماس فوری با دفتر تهران
 • icon@2x تماس فوری با دفتر کرج

2 پاسخ

  1. با سلام وقت بخیر.

   بله. ما در سراسر تهران (شمال ، جنوب، شرق، غرب، مرکز) خدمات پانسمان زخم در منزل و دیگر خدمات را ارائه می دهیم.
   جهت رزرو تایم مشاوره پانسمان زخم در تهران با این شماره ها در تماس باشید :

   دفتر تهران: 02126324158
   تلفن همراه : 09195113570 – 09211877823

   موفق باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *